• منو اصلی

  آزمایشات لازم جهت بررسی اختلالات نعوظ در مردان

 • ارسال شده در شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۷۳۹ بازديد
 •  اختلالات نعوظ از جمله اختلالات شایع در بین آقایان می باشد. برای پیدا کردن علت بروز اختلالات نعوظ، پزشک پس از گرفتن شرح حال بیمار و معاینه ی وی می پردازد. 
  معاینه ی بیمار شامل بررسی سطح فشار خون وی، بررسی مشکلات بیضه ها و آلت تناسلی وی و همچنین انجام آزمایشات خون برای سنجش میزان تستوسترون، ال اچ، هورمونهای تیروییدی و هورمونهای محرک فولیکول تخمدان می باشد. 
  البته گاهی آزمایشات خون شامل بررسی تعداد سلولهای خونی سی بی سی، ارزیابی سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون و همچنین بررسی سطح قند خون و آزمایش ادرار نیز برای بیمار انجام می شوند. در صورتیکه نتیجه ی آزمایشات بعمل آنده نرمال باشد، پزشک داروهای همچون ویگرا، سایالبس و ... استفاده می نماید.
   آزمایشات دیگری که برای بررسی و علل اختلالات نعوظ بکار می روند شامل:
  1- آزمایش ان پی تی
   2- سونوگرافی داپلر
   3- آزمایش تزریق اینتراکلورنوزال آزمایش ان پی تی در واقع به بررسی عملکرد آلت تناسلی در نعوظ طبیعی و در شب هنگام می پردازد. در واقع مردان هم در طول خواب سه تا پنج بار نعوظ دارند. در صورتیکه فرد از مشکلات روحی رنج برد در خواب نعوظ خواهد داشت.
  2- سونوگرافی داپلر: با استفاده از سونوگرافی داپلر مسیر و سرعت جریان خون آلت تناسلی مردان مورد ارزیابی قررا می گیرد.
  3- آزمایش تزریق اینتراکاورنوزال: در این آزمایش یک دارو در یک طرف  آلت تناسلی مرد تزریق می شود تا ایجاد نعوظ نماید و بدینصورت میزان نعوظ و مدت زمان آن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه