آزمایشات لازم جهت بررسی اختلالات نعوظ در مردان

view

 اختلالات نعوظ از جمله اختلالات شایع در بین آقایان می باشد. برای پیدا کردن علت بروز اختلالات نعوظ، پزشک پس از گرفتن شرح حال بیمار و معاینه ی وی می پردازد. 
معاینه ی بیمار شامل بررسی سطح فشار خون وی، بررسی مشکلات بیضه ها و آلت تناسلی وی و همچنین انجام آزمایشات خون برای سنجش میزان تستوسترون، ال اچ، هورمونهای تیروییدی و هورمونهای محرک فولیکول تخمدان می باشد. 
البته گاهی آزمایشات خون شامل بررسی تعداد سلولهای خونی سی بی سی، ارزیابی سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون و همچنین بررسی سطح قند خون و آزمایش ادرار نیز برای بیمار انجام می شوند. در صورتیکه نتیجه ی آزمایشات بعمل آنده نرمال باشد، پزشک داروهای همچون ویگرا، سایالبس و ... استفاده می نماید.
 آزمایشات دیگری که برای بررسی و علل اختلالات نعوظ بکار می روند شامل:
1- آزمایش ان پی تی
 2- سونوگرافی داپلر
 3- آزمایش تزریق اینتراکلورنوزال آزمایش ان پی تی در واقع به بررسی عملکرد آلت تناسلی در نعوظ طبیعی و در شب هنگام می پردازد. در واقع مردان هم در طول خواب سه تا پنج بار نعوظ دارند. در صورتیکه فرد از مشکلات روحی رنج برد در خواب نعوظ خواهد داشت.
2- سونوگرافی داپلر: با استفاده از سونوگرافی داپلر مسیر و سرعت جریان خون آلت تناسلی مردان مورد ارزیابی قررا می گیرد.
3- آزمایش تزریق اینتراکاورنوزال: در این آزمایش یک دارو در یک طرف  آلت تناسلی مرد تزریق می شود تا ایجاد نعوظ نماید و بدینصورت میزان نعوظ و مدت زمان آن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید