• منو اصلی

  آنچه باید از کولیک نوزادان بدانید

 • ارسال شده در دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ توسط دکتر حمیدرضا بادلی ۴۸۰ بازديد
 • دکتر حمیدرضا بادلی

  سر و کله زدن با نوزادی که حالش خوب است و می خندد فوق العاده است. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که نوزاد به طرز غیر قابل کنترل شروع به گریه می کند. در اغلب موارد والدین احساس ناامیدی می کنند و کاری از دستشان بر نمی آید.

  درد معده:

  وقتی کودکی که از سلامت عمومی برخوردار است ساعتها گریه می کند، درد معده می تواند علت اصلی آن باشد. در برخی موارد عدم تحمل لاکتوز در نوزاد می تواند باعث این درد معده باشد، که البته هم در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می شوند و هم در نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می شوند بروز می یابد.

  علایم درد معده:

  والدین باید نسبت به زبان بدن نوزاد خود و گریه هایش توجه داشته باشند. اگر نوزادتان پس از خوردن شیر به خود می پیچد و خود را منقبض می کند و دستانش را مشت می کند، می تواند نشاندهنده ی بروز درد در معده ی نوزاد شما باشد. گوش دادن به صدای گریه ی نوزاد نیز می تواند کمک کننده باشد. گریه های ناگهانی و پیش رونده می تواند نشان دهنده ی وجود درد در نوزاد باشد.

  درد کودک را التیام ببخشید:

  عوض کردن نوع شیر خشک مصرفی نوزاد گاهی می تواند موثر باشد. همچنین استفاده از عصاره ی رازیانه نیز گاهی تاثیر گذار می باشد. در هر صورت بدانید که نوزادان مبتلا به کولیک تا آخر عمر دچار کولیک نخواهند بود. در بیشتر موارد کودک پس از 3 تا 4 ماهگی از کولیک رهایی خواهد یافت. 
  دکتر حمیدرضا بادلی

  دکتر حمیدرضا بادلی

  نفرولوژي کودکان
  بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
  دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و برد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز
  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه