• منو اصلی

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

 • ارسال شده در پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۴۹۳۲ بازديد
 •  مصرف ماکارونی باعث چاقی نیست

   

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

   

  بسیاری از افراد بر این باورند که مصرف ماکارونی می تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود اما در جدیدترین پژوهشهای صورت گرفته توسط دانشمندان ایتالیایی، نتایج نشان داده اند که مصرف ماکارونی و محصولاتی نظیر آن همچون پاستا می تواند به کاهش شاخص توده ی بدنی انسان یا بی ام آی کمک نماید. 

  در پژوهشی که بر روی حدود بیست و سه هزار نفر صورت گرفت نتایج جالبی به دست آند.. پاستا و ماکارونی از جمله مواد غذایی اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است که در کاهش وزن بدن  و کاهش چاقی شکمی تاثیر گذار است.

   

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

   

   اما بسیاری از افراد به غلط فکرمی کنند که مصرف ماکارونی می تواند باعث چاقی آنها گردد و در نتیجه ماکارونی و پاستا را از رژیم غذایی خود حذف می نمایند.

  در مطالعه ی اخیر که در ایتالیا به انجام رسید انجمن پزشکی در پولیزی ایتالیا به بررسی تاثیر مصرف ماکارونی و پاستا در کاهش چاقی و چاقی شکمی در انسان پرداختند.

  نتایج بدست آمده نشان داده اند که نه تنها مصرف ماکارونی و پاستا تاثیری در افزایش وزن و بروز چاقی ندارد بلکه می تواند به کاهش شاخص توده بدنی و کاهش سایز دور کمر کمک نماید.

   

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

   

  رژیم غذایی مدیترانه ای و کاهش وزن

  در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که رژیم غذایی مدیترانه ای از جمله رژیم های غذایی سلامت است. در این رژیم غذایی ماکارونی و پاستا جزو اصلی ترین مواد غذایی مصرفی فرد در طول دوره ی رژیم است.

  از نظر دکتر لاکوویلو از انستیتو پزشکی ایتالیا اغلب افرادیکه به دنبال کاهش وزن هستند بر این باورند که ماکارونی نه تنها نمی تواند به کاهش وزن کمک نماید بلکه  باعث چاقی می شوند و بیشتر افراد ماکاورنی را غذایی نامناسب برای کاهش وزن می دانند، این در حالیست که این باور غلط می باید اصلاح شود.

   

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

   

   رژیم مدیترانه ای غنی از سبزیجات ،ماهی و روغن زیتون بوده و از لبنیات و کمی گوشت برخوردار است. این رژیم میتواند خطر بیماریهای قلبی و سرطان را کاهش دهد.

  view
  مطالب مرتبط
  از شیر گرفتن کودک در شب

  از شیر گرفتن کودک در شب

  جمعه ۰۳ آذر ۱۳۹۶
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه