از مصرف محصولات بدنسازی استروییدی پرهیز کنید.

view

این محصولات از نظر انجمن غذا و دارو جزو مکمل های غذایی نیستند؛ زیرا حاوی استرویید ها و شبه استروییدها هستند. این فراورده ها از آنجا که بی ضرر بودنشان به اثبات نرسیده است، جزو داروهای جدید تایید شده ی انجمن غذا و دارو محسوب نمی گردند. مصرف این داروها همراه با ضرر می باشد و معمولاً آنچه که بر روی بسته های این مواد درج شده است حاوی اطلاعات دقیق و درست برای مصرف کننده نمی باشد و گمراه شدن مصرف کننده را می تواند در پی داشته باشد.

انجمن غذا و دارو راهکارهایی را در خصوص مصرف محصولات بدنسازی و مواد حاوی استرویید و شبه استرویید در جهت ارتقاء سلامت عمومی ارایه داده است.

 انجمن غذا و داروی امریکا در حال جمع اوری و بازبینی اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات دیگر بدنسازی که حاوی استروییدها و شبه استروییدها هستند می باشد.

افرادیکه از محصولات بدنسازی تاکنون استفاده می نمودند، چه کنند؟

از آنجاییکه مصرف محصولات بدنسازی همراه با عوارض و ضرر های بسیار جدی برای سلامت افراد می باشد، انجمن غذا و داروی امریکا به مصرف کنندگان این محصولات توصیه می کند که سریعاً مصرف این محصولات را متوقف نمایند.

چه علایمی پس از مصرف محصولات بدنسازی، خطرناک است؟

در صورت مشاهده ی هرگونه علامتی مانند تهوع، ضعف، خستگی، تب، دردهای شکمی، درد سینه، کوتاهی تنفس، رنگ پریدگی و زردی پوست، سفیدی چشم و یا تغییر رنگ ادرار (قهوه ای) با پزشک متخصص خود مشورت نمایند.

دوپینگ در ورزشکاران

این محصولات عمدتاً برای افزایش عملکرد قهرمانان به آنها توصیه می شوند. انجمن غذا و دارو امریکا هشدار می دهد که در قهرمانانی که از این محصولات مصرف کنند، مصرف این فراورده ها می تواند باعث مثبت شدن آزمایش دوپینگ در این افراد شوند.

منبع: fda.gov

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید