• منو اصلی

  از مصرف محصولات بدنسازی استروییدی پرهیز کنید.

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ۱۷۸۱ بازديد
 • این محصولات از نظر انجمن غذا و دارو جزو مکمل های غذایی نیستند؛ زیرا حاوی استرویید ها و شبه استروییدها هستند. این فراورده ها از آنجا که بی ضرر بودنشان به اثبات نرسیده است، جزو داروهای جدید تایید شده ی انجمن غذا و دارو محسوب نمی گردند. مصرف این داروها همراه با ضرر می باشد و معمولاً آنچه که بر روی بسته های این مواد درج شده است حاوی اطلاعات دقیق و درست برای مصرف کننده نمی باشد و گمراه شدن مصرف کننده را می تواند در پی داشته باشد.

  انجمن غذا و دارو راهکارهایی را در خصوص مصرف محصولات بدنسازی و مواد حاوی استرویید و شبه استرویید در جهت ارتقاء سلامت عمومی ارایه داده است.

   انجمن غذا و داروی امریکا در حال جمع اوری و بازبینی اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات دیگر بدنسازی که حاوی استروییدها و شبه استروییدها هستند می باشد.

  افرادیکه از محصولات بدنسازی تاکنون استفاده می نمودند، چه کنند؟

  از آنجاییکه مصرف محصولات بدنسازی همراه با عوارض و ضرر های بسیار جدی برای سلامت افراد می باشد، انجمن غذا و داروی امریکا به مصرف کنندگان این محصولات توصیه می کند که سریعاً مصرف این محصولات را متوقف نمایند.

  چه علایمی پس از مصرف محصولات بدنسازی، خطرناک است؟

  در صورت مشاهده ی هرگونه علامتی مانند تهوع، ضعف، خستگی، تب، دردهای شکمی، درد سینه، کوتاهی تنفس، رنگ پریدگی و زردی پوست، سفیدی چشم و یا تغییر رنگ ادرار (قهوه ای) با پزشک متخصص خود مشورت نمایند.

  دوپینگ در ورزشکاران

  این محصولات عمدتاً برای افزایش عملکرد قهرمانان به آنها توصیه می شوند. انجمن غذا و دارو امریکا هشدار می دهد که در قهرمانانی که از این محصولات مصرف کنند، مصرف این فراورده ها می تواند باعث مثبت شدن آزمایش دوپینگ در این افراد شوند.

  view
  مطالب مرتبط
  یوگا چیست؟

  یوگا چیست؟

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴
  تاثیر ورزش بر بیماری آسم

  تاثیر ورزش بر بیماری آسم

  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه