• منو اصلی

  اقداماتی برای مبارزه با چاقی

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۵۷۰ بازديد
 • 1- انجام فعالیتهای جسمانی:

  انجام ورزش و فعالیتهای جسمانی می تواند باعث کاهش میزان چربی های بدن و چربی شکمی در انسان گردد. بهتر است حداقل پنج روز در هفته و هر روز به مدت سی دقیقه ورزش با شدت متوسط انجام دهید. طوری ورزش کنید که میزان ضربان قلب و تنفس شما افزایش چشمگیری یابد. استفاده از دوچرخه های ثابت نیز در صورتیکه میزان چربیهای بدنی شما خیلی زیاد نباشد می تواند کمک کننده باشد. حتی می توانید بجای 5 روز، چهار روز به ورزش بپردازید اما در این چهار روز باید حداقل 20 دقیقه ورزش با شدت شدیدتر انجام دهید. ورزش هایی با شدت شدیدتر همچون دویدن می تواند از تجمع چربیها بروز چاقی در انسان جلوگیری نماید.

  2- رژیم غذایی مناسب:

  مطمیناً با خوردن مقادیر زیاد غذا شما نمی توانید چربیهای بدن خود را کاهش دهید اما با دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب شما می توانید میزان چربیهای بدن خود را کاهش دهید. بهتر است از مواد غذایی حاوی فیبر زیاد مصرف کنید. مصرف میوه ها و سبزیجاتی همچون سیب، کیوی، کلم بروکلی، کدو و لوبیا سبز می تواند به کاهش چربیهای بدن کمک نماید. همچنین بهتر است از نان های سبوس دارد به جای نان های سفید استفاده نمایید.

  3- استرس ها:

  همه ی انسانها تا حدودی در زندگی خود دچار تنش ها و استرس ها هستند. اما مهمتر از همه چیز چگونگی مواجهه با استرس هاست. با قرار گرفتن فرد در موقعیت های استرس زا بدن واکنش نشان می دهد و هورمون کورتیزول ترشح می کند که این هورمون یکی از عوامل افزایش چربیهای بدن است. انجام ورزش می تواند باعث کاهش استرس شما گردد.

  view
  مطالب مرتبط
  هموگلوبین A1C چیست؟

  هموگلوبین A1C چیست؟

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴
  روش تشخیص پرکاری تیرویید

  روش تشخیص پرکاری تیرویید

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
  دیابت بی‌مزه چیست؟

  دیابت بی‌مزه چیست؟

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه