• منو اصلی

  اگر ایبوپروفن زیاد مصرف می کنید، نترسید.

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴۵۵ بازديد
 • در یکی از مطالعات صورت گرفته در خصوص مصرف ایبوپروفن نتایج نشان داده اند مصرف ایبوپروفن می تواند احتمال بروز عارضه های قلبی و یا سکته ی مغزی را چندین برابر نماید. اما پیش از آنکه سر وقت کشوی داروها بروید و تمام ایبوپروفن های موجود در منزل را دور بریزید این مطلب را بطور کامل مطالعه نمایید. 
  حدود یک دهه ی پیش یکی دیگر از مسکن ها به نام ویوکس نیز پس از انتشار نتایج بررسی ها در خصوص تاثیر گذاری آن در افزایش احتمال بروز سکته ی قلبی، کنار گذاشته شد. 
  در دیگر مطالعات انجام شده در زمینه ی مسکن ها نتایج حاکی از آن بود که مصرف دیکلوفناک نیز در صورتیکه بصورت متناوب مورد استفاده قرار گیرد می تواند احتمال بروز سکته ی قلبی و سکته ی مغزی را افزایش دهد. 
  بسیاری از پزشکان در سراسر دنیا سعی نموده اند تا بجای تجویز دیکلوفناک به بیماران خود از دیگر مسکن های کم خطر تر استفاده نمایند. البته آنچه که محققان را نگران نموده، جایگزین نمودن ایبوپروفن بجای این مسکن است. 
  پزشکان اغلب با ارزیابی فواید و مضرات یک دارو، آنرا به بیماران خود تجویز می نمایند. ناپروکسن نوع دیگری از مسکن هاست که همانند بسیاری از داروها، مصرف آن در برخی از بیماران همراه با عوارض جانبی می تواند باشد. برای برخی از بیماران زندگی بدون مسکن ها بسیار سخت به نظر می آید. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، نهراسید و مصرف مسکن های خود را به ناگاه قطع نکنید. بجای آنکه مصرف مسکن های خود را قطع کنید، بهتر است با پزشک عمومی خود مشورت نمایید تا در صورت لزوم یک جایگزین کم
   خطرتر از دارویی که مصرف می کنید به شما تجویز نماید. مصرف اکثر انواع مسکن ها می تواند عملکرد سیستم گوارش را دچار اشکال نماید و منجر به خونریزی معده شود. 
  مصرف مسکن ها همچنین می تواند باعث وخیم تر شدن علایم آسم در افراد مبتلا به آسم گردند. مطالعه ی حاضر ابداً موید این مطلب نمی باشد که مصرف دوز کم و به ندرت ایبوپروفن بتواند باعث بروز عارضه های قلبی در بزرگسالان و کودکان گردد.
  view
  مطالب مرتبط
  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
  چاق شدن پس از ترک سیگار

  چاق شدن پس از ترک سیگار

  یکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه