• منو اصلی

  باورهای درست و نادرست دوران بارداری

 • ارسال شده در دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۲۰۶۸ بازديد
 • در اینجا ما این باورها را بیان کرده  و به شما در داشتن سلامتی بارداری کمک می نماییم.

   شما باید از مکمل های خاصی استفاده نمایید

  این باور صحیح است. 400 میکروگرم فولیک اسید روزانه  3 ماه قبل از باردار شدن توصیه می شود که در طی بارداری برای 12 هفته اول بارداری به منظور کمک به حفظ کودکتان دربرابر ابتلا به نقص سیستم عصبی مرکزی و نخاع مصرف نمایید.

  بادام زمینی به هیچ عنوان در دوران بارداری استفاده نکنید

  این یک باور نادرست است. بسیاری از زنان باردار از خورن بادام زمینی به خاطر جلوگیری از ایجاد آلرژی در کودک متولد نشده، اجتناب می ورزند. توصیه پزشکان بر این است که یک زن هنگامی که سعی در باردار شدن دارد و حتی در دوران بارداری می تواند بادام زمینی را به عنوان بخشی از رژیم غذاییش مصرف کند، مگر اینکه خود شخص نسبت به بادام زمینی آلرژی داشته یا پزشک متخصصش به او نخوردن بادام زمینی را توصیه کرده باشد.

  شما بیشتر از پیش فراموشی می گیرید

  باوری صحیح است. دانشمندان گزارش نموده اند که زنان باردار ممکن است با اختلال حافظه مواجه شوند، برای مثال به یاد آوردن شماره تلفن های جدید برای آنان سخت تر می گردد. زنان بسیاری از مشکلات حافظه ای تا یکسال بعد از زایمان، رنج می برند. محققان نمی دانند که چرا این اتفاق رخ می دهند اما گمان می کنند که کمبود خواب و استرس بتواند تاثیرگذار باشد.

  شما باید از خوردن قهوه اجتناب کنید

  یک باور نادرست است.در واقع، شما می توانید از قهوه دم کردن لذت ببرید، اما باید میزان آن را درنظر بگیرید. کافیین بسیار زیاد (در چای، کولا و شکلات) می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد. پزشکان مصرف ه 200 میلی گرم کافیین برابر 2 لیوان قهوه فوری در روز را خطرافرین نمی دانند.

  شما می توانید وعده های غذاییتان را دوبرابر کنید

  یک باور نادرست است آخرین توصیه، 2برابر نکردن میزان غذا است. درواقع، نیازی به تغییر میزان انرژی در 6ماه اول بارداری نیست، این میزان به آرامی در 3 ماه آخر افزایش می یابد (حدوداً 200 کالری در هر روز).

   ورزش کردن در دوران بارداری مشکلی ندارد

  یک باور صحیح است. اگر شما قبلاً فرد فعالی بودید و برای بارداری شما خطری نداشته باشد، دلیل برای ادامه ندادن فعالیت ورشی وجود ندارد. فقط این فعالیت باید معقول باشد و در سطح آسانی انجام شود بدون اینکه بدنتان دچار بی آبی گردد. درغیر اینصورت شما میتوانید دویدن را تا زمان پایان آن اگر احساس راحتی می کنید، ادامه دهید.

  البته به یاد داشته باشید که اگر شما قبلا ورزشهای سخت را به طور منظم انجام می دادید، باید حتما در زمینه تداوم ان طی بارداری با پزشکتان مشورت کنید.

   نداشتن رابطه جنسی

  یک باور نادرست است: رابطه جنسی در بارداری کم خطر، مشکلی ندارد. برای بارداری های پرخطرتر مانند بارداری چندقلویی، سقط مکرر جنین یا خونریزی واژینالی ناشناخته باید از مشاوره پزشک استفاده کنید.


  view
  مطالب مرتبط
  درمان اسهال در دوران بارداری

  درمان اسهال در دوران بارداری

  چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴
  علل زایمان زودرس و دیررس

  علل زایمان زودرس و دیررس

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴
  درمان افسردگی در دوران شیردهی

  درمان افسردگی در دوران شیردهی

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه