• منو اصلی

  برای مقابله با استرس خود آب بنوشید

 • ارسال شده در دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ ۵۱۲ بازديد
 •  اگر چه ممکن است که نوشیدن آب راهکار ساده ای به نظر آید اما می تواند در کاهش استرس شما بسیار موثر باشد. در مطالعاتی که در خصوص روشهای کاهش استرس صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف آب زیاد می تواند به کاهش استرس در انسان کمک نماید. تمام اجزای بدن ما برای عملکرد مناسب به آب نیاز دارند. اگر بدن دچار کم آبی باشد می تواند در شما ایجاد احساس استرس نماید. در پژوهشهای صورت گرفته محققان دریافته اند که حتی اگر بدن دچار کمبود نیم لیتر آب باشد می تواند احساس استرس را در شما ایجاد نماید. 

  کمبود آب بدن حین شنا کردن در کودکان 

  آیا نوشیدن مقادیر زیاد آب باعث جوانی پوست میشود

  آب کتری و سماور را بیش از یک بار نجوشانید


  در واقع شما با نوشیدن آب کافی، سطح ترشح هورمون کورتیزول را که یک هورمون ایجاد کننده ی استرس است، پایین نگاه می دارید. هنگامیکه انسان دچار استرس و تنش می گردد، ضربان قلب انسان افزایش یافته و تنفس انسان عمیق تر می گردد و به همین دلیل میتواند همراه با تکرر ادرار و دفع زیاد مایعات بدن باشد در واقع نوشیدن آب کافی باعث می شود تا بدن شما آرامش گیرد. 


  نوشیدنی های سالم را بشناسید

  چگونه بدانیم که بدنمان دچار کم آبی شده است:

  اولین عکس العمل بدن نسبت به بروز کم آبی، ایجاد حس تشنگی در انسان است. اگر هنگام دفع ادرار متوجه شدید که ادرار شما تیره رنگ و بد بو شده است باید بدانید که احتمالاً بدن شما دچار کم آبی است. هر چه میزان تحرک یک فرد در طول روز بیشتر باشد، فرد باید آب بیشتری بنوشد. سعی کنید همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و بطور منظم از آن بنوشید. سعی کنید در موقعیتهایی که می دانید ممکن ایت دچار استرس شوید به همراه خود یک بطری آب داشته باشید.

  لیوان خود را از چه نوشیدنی پر میکنید

  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه
  پربازدید ترین ها