بهبود علایم بی اختیاری ادراری با تمرین کگل عضلات لگن

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 

در مواردی که زن یا مردی دچار بی اختیاری ادراری شده باشد، بدون توجه به علت بروز بی اختیاری و سن فرد، تمرین کگل می تواند به فرد کمک نماید.

تمرین کگل به قوی تر شدن ماهیچه های لگنی کمک می کند، این ماهیچه ها نگهدارنده ی مثانه هستند. وقتی ماهیچه های تحتانی لگن ضعیف باشند، شما با خطر بیشتری از نشت ادرار ناخواسته مواجه خواهید بود.

چه کسانی می توانند از تمرینات کگل استفاده ببرند؟

 

هر فرد در هر سنی در صورتیکه دچار بی اختیاری ادراری شده باشد و یا گاهی دچار نشت ادرار می شود می تواند از تمرینات کگل استفاده کند.

 در صورتیکه فرد دچار مثانه بیش فعال (پرکار) باشد مکرر دچار احساس دفع ادرار می شود و گاهی ممکن  است نتواند از دفع ادرار خود جلوگیری نماید.

مردانی که از بی اختیاری اداری رنج می برند می توانند از حرکات کگل استفاده کنند.

 مطالعات نشان داده اند که مردانی که تحت عمل جراحی  پروستات قرار می گیرند، گاهی پس از جراحی، دچار بی اختیاری ادراری می شوند که انجام این حرکات می تواند به جلوگیری از آن کمک نماید.

حرکات کگل یا ورزش تقویت کننده عضلات کف لگن چگونه انجام می شوند؟

 برای تمرین این حرکات، وانمود کنید که می خواهید جلوی دفع ادرار خود را بگیرید. ماهیچه هایی را که مسیول قطع ادرار هستند را به هم فشار دهید، درست مثل زمانیکه می خواهند جریان ادرار خود را قطع نمایید. سعی کنید ده ثانیه این ماهیچه ها را به همان حالت نگه دارید.

سعی کنید 3 تا 4 بار در روز، 10 بار ماهیچه های تحتانی لگن را منقبض کنید.

حرکات کگل چگونه می توانند کمک نمایند.

 انجام حرکات کگل به تقویت عضلات تحتانی لگن کمک می نمایند. سعی کنید هر روز این حرکات را انجام دهید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید