• منو اصلی

  تاتیر مصرف ویتامین ها در دوران بارداری

 • ارسال شده در چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ توسط دکتر آفاق حسن زاده راد ۶۵۸ بازديد
 • دکتر آفاق حسن زاده راد

  بر طبق نتایج بدست آمده در تحقیقات مختلف صورت گرفته در زمینه ی میزان تاثیرات ویتامین های مصرف شده در دوران بارداری توسط مادر باردار، مصرف ویتامین ها در دوران بارداری آنقدر ها که به نظر می آید ضروری نیست.

  مادران باردار اغلب به منظور حفظ و ارتقاء سلامت جنین خود با تجویز پزشک، مبادرت

  به مصرف ویتامین در دوران بارداری می نمایند. مکمل ها ویتامین هایی که در بازار وجود دارند اغلب بعنوان یکی از ملزومات دوران بارداری در جهت حفظ سلامت جنین و مادر به مادران باردار تجویز می شوند.
   با این وجو

  د پژوهش های کافی در جهت شناسایی میزان تاثیرگذاری مکمل ها و ویتامینها صورت نگرفته اند. در حالیکه در برخی پژوهش های صورت گرفته در خصوص مصرف بسیاری از ویتامین ها در دوران بارداری و عدم تاثیرگذاری آنها در ارتقاء سلامت مادر و جنین مشخص شده است اما همچنان محققان معتقدند که مصرف مکمل های فولیک اسید و ویتامین دی برای مادر باردار ضروری است.
  در پژوهش های صورت گرفته محققان دریافته اند که مصرف مکمل های دوران بارداری البته بغیر از فولیک اسید و ویتامین دی برای تمام زنان باردار ضرورت ندارد. بسیاری از ویتامین هایی که بدون نسخه فروخته می شوند حاوی بیش از 20 نوع ویتامین و مواد معدنی هستند.
  فولیک اسید و ویتامین دی آنها مکمل هایی هستند که محققان مصرف آنها را برای زنان باردار در طول دوران بارداری توصیه می نمایند
  دکتر آفاق حسن زاده راد

  دکتر آفاق حسن زاده راد

  مامایی و سلامت زنان و زایمان
  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه