• منو اصلی

  تاثیر تاهل در کاهش وزن افراد دیابتی

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۴۱۲ بازديد
 •  
   
  تاثیر ازدواج بر انسان چیزی فراتر از وجود همراه و همدم برای سالهای زندگی است. ازدواج می تواند بر کیفیت زندگی و سلامت افراد نیز تاثیر بگذارد در مطالعه ای که اخیراً در این زمینه صورت گرفته نتایج نشان داده که در افراد متاهل مبتلا به دیابت نسبت به افراد مجرد مبتلا به دیابت احتمال ابتلا به اضافه وزن و چاقی کمتر می باشد.
   همچنین نتایج حاکی از آن بوده است احتمال بروز سندروم متابولیک در مردان دیابتی که متاهل هستند و با همسران خود زندگی می کنند کمتر از مردان دیابتی است که مجرد هستند. سندروم متابولیک شامل عواملی همچون پرفشاری خون در سطح قند خون بالا است. بروز این علایم در انسان می تواند منجر به افزایش احتمال بروز عارضه های قلبی و سکته شود.
  پژوهشگران ژاپنی در مطالعه ای به بررسی پرونده های پزشکی 270 فرد مبتلا به دیابت نوع دوم را در سالهای 2010 تا 2016 پرداختند. از بین این افراد 180 نفر متاهل بودند و 90 نفر مجرد بوده اند. از بین این 180 نفر 109 نفر مرد و 71 نفر زن بوده اند و همچنین از بین 90 فرد مجرد 46 نفر مرد و 44 نفر زن بوده اند.
  میانگین شاخص توده ی بدنی افراد مجرد 5/26 بوده و میانگین شاخص توده ی بدنی افراد متاهل 5/24 بوده است. شاخص توده ی بدنی میزان چربی بدن را بر مبنای قد و وزن نشان می دهد. میزان هموگلوبین A1c خون در افراد متاهل کمتر از افراد مجرد بوده است. همچنین میزان بروز سندروم متابولیک نیز در افراد مجرد بالاتر از افراد متاهل بوده است
  view
  مطالب مرتبط
  هموگلوبین A1C چیست؟

  هموگلوبین A1C چیست؟

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴
  روش تشخیص پرکاری تیرویید

  روش تشخیص پرکاری تیرویید

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
  دیابت بی‌مزه چیست؟

  دیابت بی‌مزه چیست؟

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه