• منو اصلی

  تاثیر مصرف صبحانه در کاهش خطر بروز سکته مغزی

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ۷۰۱ بازديد
 • در جدیدترین مطالعات صورت پذیرفته نتایج نشان داده اند که مصرف هر روز صبحانه می تواند از بروز خونریزیهای مغزی و سکته ی مغزی جلوگیری نماید. در مطالعه ای که بر روی زنان و مردان ژاپنی صورت پذیرفته وضعیت افراد بین سالهای 1995 تا 2010 مورد ارزیابی قرار گرفت. 82772 نفر در این مطالعه شرکت نمودند.

  افراد شرکت نموده در مطالعه ی حاضر بین 45 تا 74 ساله بودند. در ابتدای مطالعه هیچ یک از افراد سابقه ی بروز عارضه های قلبی و سرطان نداشته اند. عادات غذایی این افراد و مصرف یا عدم مصرف صبحانه ی این افراد مورد بررسی قرار گرفت. بعد از 15 سال بررسی نتایج نشان داد که 3772 مورد سکته ی مغزی بین این افراد رخ داده و از این میان 1051 مورد خونریزی مغزی بوده است.

  در این میان 870 نفر هم به عوارض عروق کرونر مبتلا شدند. براساس نتایج کسب شده، محققان بر این باورند افرادیکه صبحانه نمی خورند بیشتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به عارضه های قلبی و سکته ی مغزی هستند و احتمال بروز خونریزی مغزی در این افراد افزایش می یابد.

   البته در مطالعه ی صورت گرفته ارتباطی بین تعداد دفعات خوردن صبحانه در هفته و میزان خطر ابتل به عارضه های قلبی پیدا نشد. بسیاری از مطالعات صورت پذیرفته در کشورهای غربی و آسیایی نیز نشان داده اند که نخوردن صبحانه می تواند باعث بروز چاقی، فشار خون بالا و کلسترول بالا و سطح قند خون بالا می گردد. این عوامل همه جزو فاکتورهای ایجاد عارضه های قلبی هستند.

  view
  مطالب مرتبط
  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
  چاق شدن پس از ترک سیگار

  چاق شدن پس از ترک سیگار

  یکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه