• منو اصلی

  تاثیر والدین در عادتها و رفتار کودکان

 • ارسال شده در پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴ ۴۶۳ بازديد

 • والدین نقش الگو را برای کودک بازی می کنند. بنابراین مهم نیست که به کودک عادات سلامت را با تنبیه یا تشویق آموزش دهید. آنچه که مهم است این است که کودک از والدین خود تقلید می کند. بنابراین سعی کنید که الگوی مناسب برای وی باشید.

  عادات بد کودکان

  خود را سرزنش کردن:

   والدین علی الخصوص مادرها در صورتیکه از چهره ی خود راضی نباشند به کودکان خود این حس را تلقین می کنید که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نبوده و همین مسیله در کودک نیز باعث ایجاد حس اعتماد به نفس ضعیف خواهد شد.

   تغذیه ی احساسی:

  در صورتیکه والدین برای ایجاد احساس بهتر در زمان ناراحتی و افسردگی خود از غذا خوردن استفاده کنند، این پیغام غیر سلامت به فرزندانشان نیز منتقل می شود و به آنان می آموزد که استفاده از غذا می تواند راهی برای برخورداری از حس بهتر باشد.

  زیاد صحبت کردن با تلفن، ایمیل زدن و پیغام فرستادن:

  منصفانه نیست در زمانی که در کنار فرزند خود هستید بیش از حد معمول از وسایل ارتباط جمعی مانند تلفن استفاده نمایید. بخاطر داشته باشید که استفاده ی زیاد شما از وسایل ارتباط جمعی به کودکان این حق را می دهد که او نیز مانند شما عمل کند و همین امر موجب دوری اعضای خانواده از هم می شود.

   توجه بیش از اندازه به محصولات بهداشتی و آرایشی:

  محققین بر این باورند که توجه بیش از اندازه ی مادران به خوش پوشی و همراهی دختران با آنان برای کودکان مناسب نیست. توصیه ی اکید متخصصین بر آنست که به جای مهم جلوه دادن چنین مسایلی، کودک را به داشتن عادات ورزشی و تغذیه ای مناسب توجه دهید و به او بیاموزید که او باید یک انسان قوی و قدرتمند باشد.

   فرزندان خود را در رقابت با دوستان و همسالانشان قرار ندهید:

  سعی کنید به او بیاموزید در تمام کارها به بهترین وجه عمل کند.

  مداوم غر نزنید.

  در صورتیکه با همسرتان اختلاف دارید، سعی کنید جلوی کودک مشاجره نکنید.

  view
  مطالب مرتبط
  کودک خجالتی

  کودک خجالتی

  دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴
  روش درمانی برای فحاشی کودکان

  روش درمانی برای فحاشی کودکان

  سه‌شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه