• منو اصلی

  تستوسترون و درمان مردان مبتلا به دیابت

 • ارسال شده در پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ۲۶۶۰ بازديد
 • در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که در مردان مبتلا به دیابت که از سطح تستوسترون پایین برخوردارند، می توان با افزایش سطح تستوسترون به روند درمان این افراد کمک نمود. دکتر پریش داندونا سرپرست تیم تحقیقاتی از دانشگاه امریکا به همراه همکارانش به بررسی میزان سطح تستوسترون بدن مردان مبتلا به دیابت پرداختند.

  در مطالعه ای که در این مورد صورت گرفت، نتایج نشان دادند که بین کاهش تستوسترون مردان و کاهش مقاومت بدن به انسولین و بروز چاقی ارتباط وجود دارد.

  در بررسی 2000 مرد صورت گرفت نتایج نشان داد که 33 درصد از کل افراد شرکت کننده چه چاق و چه لاغر مبتلا به دیابت نوع دو بوده اند. و سطح تستوسترون در این افراد پایین بوده است.

  در این میان 25 درصد از افراد غیر دیابتی شرکت کننده در این مطالعه نیز مبتلا به چاقی بوده اند.

   در پژوهش دیگری که در سال 2012 به انجام رسید، نتایج حاکی از آن بوده است که در پسران نوجوانی که دچار چاقی نیز بوده اند نسبت به سایر افراد، سطح تستوسترون 50 درصد کمتر بوده است.

  در دیگر مطالعه ی انجام شده بر روی 94 مرد نتایج نشان داد که نیمی از این افراد که مبتلا به دیابت نوع دوم نیز بوده اند از سطح تستوسترون پایینتری برخوردار بوده اند.

  از بین مردانی که از تستوسترون پایینتری برخوردار بوده اند، بصورت تصادفی انتخاب شدند و به مدت 24 هفته تحت تزریق تستوسترون و دارونما قرار گرفتند.

   نتایج این مطالعه نشان داد که تزریق تستوسترون نه تنها باعث افزایش وزن نشد، بلکه کاهش 3 کیلو از چربی بدن این مردان را در پی داشت و به همان میزان حجم عضلات این افراد افزایش یافت. نتایج بررسی ها در این زمینه نشان داده است که درمان فرد با تستوسترون به ارتقاء  عملکرد جنسی افراد و همچنین بهبود تراکم استخوان فرد کمک می نماید.
  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه