• منو اصلی

  خواص گیاه گل گاو زبان

 • ارسال شده در یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۴۴۴ بازديد
 • برای درمان عارضه های پوستی همچون اگزما، درماتیت، آرتریت روماتویید و همچنین کنترل استرس، دیابت، اختلال بیش فعالی و نقص توجه و عارضه های قلبی می توان از روغن دانه ی گل و گاو زبان استفاده نمود.
  در سایر قسمتهای این گیاه نیز استفاده می شود؛ برای مثال از برگها و گل آن برای درمان افسردگی استفاده می شود. از این قسمتهای گیاه همچنین می توان در از بین بردن تب و سرفه استفاده نمود. در مواردی که فرد دچار اختلالات هورمونی و یا التهاب ریه باشد، از این گیاه می توان بعنوان یک التیام بخش استفاده نمود.
   از دیگر فواید مصرف گل گاو زبان، تاثیر آن در افزایش شیر مادران است. بسیاری از افراد از دم کرده ی گل گاو زبان برای درمان سرماخوردگی و برونشیت استفاده می کنند. در صورتیکه گل گاو زبان بر روی پوست مالیده شود می تواند در درمان درماتیت کمک کننده باشد. در بسیاری از صنایع بهداشتی و مراقبتی از گل گاو زبان استفاده می شود.
   این گیاه همچنین یک داروی از بین برنده ی سر دردهای میگرنی نیز می باشد و می تواند مجاری تنفسی را ضد عفونی نماید. در واقع در دانه ی گل گاو زبان روغنی وجود دارد که حاوی اسید چرب گاما لینوییک می باشد؛ این اسید چرب تاثیر ضد التهابی دارد.

  عوارض جانبی مصرف گل گاو زبان:

  استفاده از روغن دانه ی گیاه گل گاو زبان چه بصورت خوراکی مصرف گردد و چه بر روی پوست مالیده شود برای انسان بی ضرر می باشد. اما مصرف بیش از اندازه ی روغن آن از آنجاییکه حاوی الکالویید پیرولینزیدین است می تواند باعث ایجاد سرطان در انسان گردد. استفاده بیش از اندازه روغن دانه ی گل گاو زبان همچنین در دوران بارداری و شیردهی نیز می تواند خطرناک باشد. 
  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  خواص مانگو یا انبه هندی

  خواص مانگو یا انبه هندی

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  هندوانه

  هندوانه

  سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
  خواص درمانی خوردن سیر ناشتا

  خواص درمانی خوردن سیر ناشتا

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه