• منو اصلی

  داروها و درمان انواع سنگ کلیه

 • ارسال شده در پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ توسط دکتر حمیدرضا بادلی ۱۳۵ بازديد
 • دکتر حمیدرضا بادلی   نوع دارویی که پزشکتان تجویز می کند، بستگی به نوع سنگ کلیه ای دارد که بدنتان می سازد. در اینجا چند مثال وجود دارد:

  سنگ کلسیمی

   به منظور جلوگیری از ایجاد سنگ کلسیمی، ممکن است پزشکتان یک داروی دیورتیک تیازید یا یک داروی حاوی فسفات را تجویز نماید.

  سنگ های اوریک اسیدی:

   برای کاهش سطوح اوریک اسید در خون و ادرارتان و دارویی که ادرار شما را در حالت آکالینی نگه دارد، پزشکتان می تواند داروی آلوپورینول (allopurinol ) (زایلوپریم، آلوپریم) تجویز کند. در برخی موارد، آلوپورینول و آلکالیزینگ ممکن است منجر به حل شدن سنگ اوریک اسیدی شوند.

  سنگ استروویت:

  چبرای جلوگیری از ایجاد سنگ استروویت، پزشکتان می تواند استراتژی هایی به منظور حفظ ادرارتان از باکتری هایی که منجر به عفونت می شوند، را توصیه نماید. مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها در دوزهای پایین برای رسیدن به این هدف می تواند کمک کننده باشد. به طور مثال، ممکن است پزشکتان مصرف آنتی بیوتیکی را قبل و به مدت کمی بعد از جراحی برای درمان سنگ کلیه، تجویز نماید.

  سنگ سیستیینی:

  درمان سنگ های سیستیینی می تواند سخت باشد. ممکن است پزشکتان توصیه کند که شما مایعات بیشتری بنوشید به گونه ای که میزان بسیار بیشتری ادرار تولید کنید. اگر این به تنهایی کمک نکرد، پزشکتان می تواند همچنین دارویی که کاهش دهنده میزان سیستیین در ادرار است را تجویز نماید.

  دکتر حمیدرضا بادلی

  دکتر حمیدرضا بادلی

  فوق تخصص
  بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
  دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و برد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز
  view
  مطالب مرتبط
  درمان شب ادراری در کودکان و نوجوانان

  درمان شب ادراری در کودکان و نوجوانان

  پنجشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه