• منو اصلی

  درمان سنگ کیسه صفرا

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۱۷۱ بازديد
 • درمان سنگ کیسه صفرا

  امروزه با برداشتن کیسه صفرا درمان قابل درمان است و این عمل تنها با عمل جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی به راحتی انجام می شود.

  با درمان دارویی تلاش می شود تا صفرا از حالت فوق اشباع درآید و صفرا به صورت سیال در آید . در درمان دارویی از دارو هایی مثل کنودزوکسی کولیک اسید استفاده شود که غلظت صفرا را کم کند با تجویز این داروها سنگ های ریز و صفرای غلیظ ازبین می رود ولی اغلب این درمان نهایتا به جراحی منجر می شود زیرا نمی تواند سنگ صفرا را از بین ببرد

  زمان مراجعه بیمار

  در صورت وجود درد های پراکنده و مزمن و اذیت کننده بیمارباید به پزشک مراجعه کند وتحت درمان دارویی قرار گیرد.بیماراز نظر بیماری گوارشی مورد بررسی قرار گرفته و در صورت قطع نشدن درد بیمار کاندید سونوگرافی می شود و مورد بررسی متخصص گوارش قرار می گیرند .

  گاهی اوقات کیسه صفرا به صورت ناگهانی و حادی دچار التهاب و عفونت می شود که بیمار به صورت ناگهانی احساس درد کرده دراین صورت با علایم درد حاد شکمی و به طور ناگهانی به پزشک مراجعه می کند.

  در این صورت ممکن است عفونت کیسه صفرا در اثر سنگ دچارایجاد شده باشد . در این حالت بیمار به 24تا 48 ساعت تحت درما ن انتی بیوتیک قرارگرفته و تحت نظر گرفته می شود و بعد از این مدت تحت عمل جراحی قرارمی گیرد.

  پیشگیری از ابتلا به سنگ کیسه صفرا

  پیشگیری از سنگ کیسه صفرا وجود ندارد و بیشتر زمینه ارثی دارد. کمتر مصرف کردن چربی و پیگیری تظاهرات گوارشی می تواند در زمینه پیشگیری ابتلا به سنگ کیسه صفرا کمک کند.
  بیماری سنگ کیسه صفرا راه انتقال ندارد و زمینه ارثی می تواند تنها راه انتقال بیماری باشد این بیماری در خانم هایی چاق وسفید پوستی که در سن 40 تا50 سالند بیشتر دیده می شود

  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه