• منو اصلی

  در رژیم غذایی خود به ویتامینهای بی توجه کنید

 • ارسال شده در دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ۵۳۰ بازديد
 •  بهتر است که در رژیم غذایی روزانه ی خود حتماً جای خاصی را به این گروه از ویتامین ها اختصاص دهید. مصرف هر کدام از این ویتامین ها تاثیر بسزایی در حفظ سلامت انسان دارند.

  ویتامین بی 12:

  در صورتیکه در رژیم غذایی روزانه ی خود مقدار کافی ویتامین بی 12 نگنجانید احتمال دارد که عوارض زیر را در خود مشاهده نمایید: 1- ضعف 2- خستگی 3- افسردگی 4- بی حالی 5- یبوست.

  ویتامین بی 12 در مواد غذایی همچون جگر وجود دارد. ویتامین بی 1: نیاسین یا ویتامین بی یک یکی دیگر از انواع ویتامین های گروه بی می باشد. در صورتیکه میزان این ویتامین در زنجیره ی غذایی روزانه ی شما به اندازه ی کافی نباشد می تواند منجر به عوارض زیر گردد:
   1- ضعف 2- خستگی 3- بروز آسیبهای مغزی 4- بروز آسیبهای روانی. مواد غذایی حاوی ویتامین بی یک شامل قزل آلا و لوبیای سفید می باشد.

  ویتامین بی 2:

  ریبوفلاوین نام دیگر ویتامین بی دو می باشد. در صورتیکه میزان ویتامین بی دو در زنجیره ی غذایی روزانه ی شما کافی نباشد می تواند منجر به عوارض کبدی و همچنین آسیب به سیستم ایمنی بدن گردد. مصرف مواد غذایی همچون لبنیات و گوشت گوساله و جگر می تواند به تامین ویتامین بی دو بدن شما کمک نماید.

  ویتامین بی 3:

  نام دیگر ویتامین بی سه نیاسین است. مصرف نیاسین به اندازه ی کافی می تواند به ارتقا عملکرد سیستم عصبی کمک نماید و همچنین به افزایش سوخت و ساز بدن نیز کمک می نماید. نیاسین در مواد غذایی همچون تخم مرغ، شیر، مرغ و ماهی وجود دارد. در صورتیکه میزان نیاسین مصرفی فرد بیش از نرمال باشد می تواند منجر به بروز زخم معده در انسان گردد.

  ویتامین بی 7:

  بی 7 یا بیوتین یکی دیگر از ویتامین های گروه بی است که کمبود آن می تواند باعث بروز عارضه های قلبی، ریزش مو و کلسترول بالا در انسان شود. مواد غذایی حاوی بیوتین شامل قزل آلا، گل کلم، هویج، موز، حبوبات، غلات و ... است.

  فولات:

  فولیک اسید از جمله مهمترین نوع ویتامین بی است. میزان آن در مواد غذایی همچون اسفناج و لوبیای چشم بلبلی بسیار زیاد است. به زنان باردار در دوران بارداری توصیه می شود تا از آن مصرف نمایند.

  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  خواص مانگو یا انبه هندی

  خواص مانگو یا انبه هندی

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  هندوانه

  هندوانه

  سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
  فواید و خواص مصرف زنجبیل

  فواید و خواص مصرف زنجبیل

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه