رابطه ی جنسی در دوران بارداری

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 داشتن رابطه ی جنسی حین بارداری برای اغلب زنان بی خطر است و در برخی زنان در دوران بارداری می تواند کمک کننده باشد و در برخی مواقع نه.
 برخی افراد پس از 37 هفته بارداری به تنها چیزی که فکر می کنند استراحت است و داشتن رابطه ی جنسی آخرین چیزی است که به ذهن فرد می رسد.

رابطه جنسی در سه ماهه اول و سوم بارداری 


برنامه ریزی همه چیز است. بسیازی از زنان در سه ماهه ی سوم بارداری به رابطه ی جنسی فکر نمی کنند. هورمونها، احساسات و سطح انرژی از جمله موارد تاثیر گذار بر تمایل زنان به داشتن رابطه ی جنسی در طول دوران بارداری هستند. به طور کل، تمایل زنان به داشتن رابطه ی جنسی در سه ماهه ی اول و سه ماهه ی سوم بارداری بسیار کم است.
در سه ماهه ی اول بارداری، اغلب زنان دچار تهوع و خستگی هستند.
در سه ماهه ی سوم نیز بدلیل وزن بیشتر احساس خستگی بیشتری دارند.

بهترین زمان داشتن رابطه ی جنسی در زنان باردار

 سه ماهه ی دوم بارداری بهترین زمان برای داشتن رابطه ی جنسی در زنان باردار است. 
سه ماهه ی دوم بارداری بهترین زمان برای داشتن یک سفر دو نفره و بهبود روابط زناشویی است زیرا پس از بدنیا آمدن نوزاد زندگی افراد به شدت تغییر خواهد نمود. 
رابطه ی جنسی حین بارداری برای اغلب افراد بی خطر است؛ اما بسیاری از زنان باردار از داشتن رابطه ی جنسی حین بارداری هراس دارند و از این که داشتن رابطه ی جنسی برای آنها بی خطر است مطمین نیستند.
 زایمان زودرس و خونریزی واژینال است که می تواند نشانگر مشکلات جفت باشد. مایع منی حاوی پروستاگلندین است که باعث آماده نمودن دهانه ی رحم برای زایمان می گردد.


آیا رابطه ی جنسی حین بارداری بی خطر است؟

اگر شما یک بارداری بی خطر را تجربه می نمایید، داشتن رابطه ی جنسی حین بارداری معمولا خطرافرین نیست.

2- آیا داشتن رابطه ی جنسی حین بارداری می تواند باعث سقط جنین گردد؟

خیر

3- آیا داشتن رابطه ی جنسی حین بارداری می تواند باعث آسیب دیدن جنین گردد؟

خیر
 در صورتیکه نگران هستید می توانید با پزشک یا مامای خود مشورت کنید و از پوزیشنهای مناسب ارتباط جنسی در دوران بارداری مطلع شوید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید