راههای افزایش احتمال باروری کدامند

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

استفاده از راهکارهای زیر می تواند در افزایش احتمال بروز بارداری پس از داشتن یک رابطه ی جنسی سلامت کمک کننده باشد:

چگونه رابطه ی جنسی خود را بهبود بخشیم1- کنترل وزن:

یکی از راههای مهم برای افزایش احتمال بروز بارداری نگهداشتن وزن در یک محدوده ی سلامت است. افزایش وزن می تواند باعث بروز اختلال در فرایند تخمک گذاری باشد. همچنین افزایش وزن میتواند تعادل هورمونها را در افراد بر هم زند، برای مثال میزان ترشح هورمونهای جنسی می توانند تحت الشعاع افزایش وزن در فرد قرار گیرند. بهتر است شاخص توده ی بدنی در فردی که قصد بارداری دارد بین 18.5 تا 24.5 باشد.

2- داشتن رابطه جنسی مداوم:

در صورتیکه چند روز قبل از شروع تخمک گذاری نیز رابطه ی جنسی داشته باشید می تواند باعث افزایش احتمال بارداری در شما گردد. از آنجاییکه در برخی از خانم ها سیکل قاعده ای منظم نمی باشد، در نتیجه نمی توان به درستی زمان تخمک گذاری را معین نمود. بهتر است چند روز قبل از تخمک گذاری و چند روز پس از آن به داشتن رابطه ی جنسی مبادرت ورزید. اسپرم در بدن زن می تواند تا 5 روز به حیات خود ادامه دهد.

پاسخ به سیوالات شایع احتمال بارداری پس از رابطه جنسی


3- پس از داشتن رابطه ی جنسی مدتی در همان وضعیت باقی بمانید.

بهتر است پس از رابطه ی جنسی از جای خود بلند نشوید و مدتی در همان وضعیت باقی بمانید تا حرکت اسپرم ها به سمت بالا را تسهیل نمایید.

آیا مبتلا به عفونت منتقله از طریق آمیزش جنسی هستید


4- سعی کنید محیط را برای اسپرم ها مناسب نمایید.

عدم استفاده از مواد شیمیایی معطر مانند ژل های واژینال و یا تامپون های عطردار می تواند  از بروز برهم خوردن تعادل در اسیدیته ی واژن جلوگیری نماید.

چگونه احتمال بروز ناباروری را در خود تشخیص دهم

5- از شرایط  استرس زا دوری کنید.

انجام برخی فعالیتها مانند پیاده روی و انجام حرکات یوگا می تواند به کاهش استرس در فرد کمک کند. نتایج بررسی ها حاکی از آنست که استرس می تواند وضعیت باروری زنان را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین استرس را از خود دور کنید.


ورزشهای مناسب در دوران بارداری

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید