• منو اصلی

  راهکارهای تغذیه ای کاهش اضطراب و عصبانیت

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۶۷۱ بازديد
 • از عصبی بودن زیاد خود رنج می برید؟

   آیا به دنبال راهکارهایی برای کاهش عصبانیت خود هستید؟

  آیا به دنبال خوردن برخی مواد غذایی به منظور کاهش اضطراب و عصبانیت خود هستید؟

   اما شاید ندانید که عدم مصرف برخی مواد غذایی نیز می تواند به کاهش اضطراب و عصبانیت در شما کمک نماید. مصرف برخی از مواد غذایی می تواند باعث تحریک اعصاب انسان گردند.
  مواد غذایی زیر از جمله مواد غذایی تحریک کننده ی سیستم اعصاب و روان هستند. سعی کنید کمتر از این مواد غذایی مصرف نمایید تا نتیجه بهتری بگیرید.
  مصرف مواد غذایی همچون شیرینی ها بر روی افزایش احساس عصبانیت در انسان تاثیر بسزایی دارند. شیرینی ها نه تنها حاوی مقادیر بسیار زیادی شکر و روغن هستند بلکه تاثیر بسزایی در بروز اضطراب و عصبانیت در انسان دارند.
   در حین انتخاب شیرینی حتماً از انواع کم شیرین آن استفاده نمایید. از دیگر مواد غذایی تاثیر گذار بر بروز اضطراب و عصبانیت نوشیدنی های حاوی قند هستند.
  مصرف نوشیدنی های حاوی قند نه تنها تاثیر بسیاری بر سلامت عمومی انسان دارد بلکه باعث ایجاد احساس عصبانیت و آزردگی در افراد می شود.
  بهتر است بجای استفاده از نوشیدنی های مضر از آب و آبمیوه های طبیعی استفاده نمایید. مصرف قهوه نیز می تواند باعث بروز اضطراب و عصبانیت در انسان شود. کافیین موجود در قهوه تحریک کننده ی اعصاب است و باعث ایجاد اختلالات خواب است.
   مصرف الکل نیز در بروز اضطراب و عصبانیت نقش بسیاری دارد. اگر چه پس از مصرف الکل در ابتدا فرد احساس آرامش می کند اما این احساس آرامش موقتی است و پس از آن فرد دچار اضطراب و عصبانیت می گردد.
  اگر چه مصرف این مواد غذایی می تواند به کاهش میزان اضطراب و عصبانیت در انسان کمک نماید.


  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه