راهکارهای پیشگیری از ابتلا به عفونتهای قارچی در خانمها

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 اگر چه نمی توان به طور کامل از ابتلا به عفونت قارچی ممانعت کرد اما می توان با استفاده از راهکارهایی از بروز خارش، سوزش و دیگر ناراحتی های ناشی از ابتلا به عفونت قارچی پیشگیری نمود.

چگونه از ابتلا به عفونت قارچی جلوگیری کنیم؟

از پوشیدن شلوار نایلون و پلاستیکی و تنگ اجتناب کنید.

 لباس زیر نخی استفاده کنید. لباسهای نامناسب می تواند باعث عود مجدد عفونت قارچی شود. قارچ در محیط مرطوب و نمناک رشد می کند، سعی کنید اندام تناسلی خود را خشک نگه دارید.

  به محض خیس شدن لباس زیر و پا پس از شنا، لباس خود را عوض کنید زیرا محیط مرطوب، مکانی ایده آل برای رشد هر چه بیشتر قارچ است.

 از دوش واژینال، پودرها و تامپون ها و اسپری های دیودورانت استفاده نکنید. این مواد شیمیایی و خوشبو کننده ها می تواند تعادل طبیعی باکتری خوب بدن و دیگر میکروارگانیسم های موجود واژن را به هم بزند.

شستشوی بدن از جلو به عقب است با این کار از انتقال باکتری از مقعد به واژن جلوگیری می شود.

در صورت ابتلا به دیابت، سطح قند خونتان را جهت کاهش ابتلا به عفونت قارچی کاهش دهید. عفونت های قارچی و دیابت با یکدیگر در ارتباطند در واقع قند خون بالا با همه انواع عفونتها مرتبط است.

در صورتی که پس از مصرف آنتی بیوتیک، دچار عفونت قارچی شده اید، با پزشک خود در خصوص درمان های ضد قارچی مشورت کنید.

سعی کنید رژیم غذایی مناسبی داشته و بر احساس خود فایق آیید. اگر چه این مسیله به وسیله تحقیقات علمی تایید نشده، اما برخی افراد مدعی اند که مصرف بیش از حد شکر و استرس می تواند باعث افزایش عفونت های قارچی شود.

به طور کلی مصرف غذای مناسب باعث افزایش سطح سیستم ایمنی بدن شده و باعث جلوگیری از ابتلا به عفونت ها شده و سلامت کلی بدن را ارتقاء می دهد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید