• منو اصلی

  روزهای پس از ترک سیگار چه باید کرد (قسمت اول)

 • ارسال شده در جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ۴۸۴ بازديد
 •  

  سعی کنید پر تحرک  باشید

  ورزش یک وسیله قدرتمند برای پرت کردن حواس ازعطش سیگار کشیدن می تواند باشد. در هنگام فعالیت های جسمانی ، مواد شیمیایی در بدن  تولید می‌شوند که می توانند به بهبود خلق و کاهش استرس کمک‌ نمایند. پیاده‌روی یک ورزش ساده برای اکثر افراد می باشد. انجام فعالیت‌های مختلف به شما انگیزه‌ می‌دهد.انجام فعالیتهای  ورزشی مخصوصا در ماه اول پس از  ترک سیگار از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. .

   

  سعی کنید از وعده‌های غذایی کم‌حجم مصرف نمایید و همچنین آب سرد بنوشید .

   

   

   

  خوردن وعده‌های غذایی کم‌حجم می‌تواند جایگزین نیاز انسان برای سیگار کشیدن شود. سعی کنید از مواد غذایی کم‌چرب و سالم جهت جلوگیری از بروز اضافه وزن استفاده کنید. مصرف  آب سرد با نی  همچنین می‌تواند جایگزین پک زدن به سیگاربرایتان  باشد و همچنین می‌تواند باعث آزاد سازی دوپامین در بدن انسان  شود.دوپامین  یک ماده ی شیمیایی در مغزاست  که باعث از بین رفتن ناراحتی در انسان می گردد. .

   

  مسواک زدن دندان‌ها

   

  یکی از فواید ترک سیگارمی تواند خوشبوتر شدن دهان انسان باشد. احساس مزه بهتر در دهان و همچنین خوشبوتر  شدن تنفس یکی از فواید ترک سیگار می باشد. پس از ترک سیگار سعی کنید بیشتر دندان‌هایتان را مسواک بزنید.مسواک زدن زیاد دندانها پس از ترک سیگار باعث می‌شودتا کمتر تمایل به کشیدن سیگار پیدا کنید.  

  برای خود پاداش‌های موقت در نظر گیرید 

  ی فهرستی از نتایج مثبت ناشی از ترک سیگار برای خود تهیه نمایید. هر زمان که میل به سیگار کشیدن پیدا کردید به لیست خود نگاه کنید و سعی کنید این نتایج مثبت را با خود مرور نمایید.
   
   
  view
  مطالب مرتبط
  نسبت دورکمر به باسن یا WHR چیست؟

  نسبت دورکمر به باسن یا WHR چیست؟

  چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴
  چاق شدن پس از ترک سیگار

  چاق شدن پس از ترک سیگار

  یکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶
  نقش هیستامین در بدن

  نقش هیستامین در بدن

  سه‌شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵
  آستانه تحمل درد شما چقدر است؟

  آستانه تحمل درد شما چقدر است؟

  شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه
  پربازدید ترین ها