• منو اصلی

  زمان مناسب مصرف پروتیین جهت عضله سازی

 • ارسال شده در پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ ۵۸۰ بازديد
 • چه شما به دنبال کاهش وزن خود هستید و چه به دنبال افزایش وزن خود هستید، دنبال کردن یک رژیم غذایی حاوی مقادیر مناسبی از پروتیین یک راهکار کلیدی است.

  اصول تغذیه ای امریکایی ها

  بر طبق این اصول، 45 تا 65 درصد کالریهای دریافتی روزانه ی فرد باید از کربوهیدراتها باشد. همچنین 20 تا 35 درصد کالریهای دریافتی فرد باید از چربی و بین 10 تا 35 درصد  نیز باید از پروتیینها تامین گردد.

  میزان مناسب پروتیین دریافتی بدن باید 8/0 گرم در هر روز به ازای هر کیلو از وزن فرد باشد. بر طبق تحقیقات صورت گرفته، ورزشکاران نیاز به پروتیین بیشتری دارند تا میزان سنتز پروتیین ماهیچه ای خود را افزایش دهند. البته در خصوص ورزشکارانی که به صورت پیوسته تمرین می کنند و وزنه می زنند این مقدار می تواند بین 3/1 تا 8/1 گرم پروتیین به ازای هر کیلو از وزن بدن در هر روز باشد.

  این بدین معناست که یک مرد پرتحرک (180 پوندی تبدیل شود) به حدود 106 تا 147 گرم پروتیین در هر روز نیاز دارد تا رشد ماهیچه ها به اندازه ی کافی صورت گیرد. این مقدار در یک زن 140 پوندی پرتحرک بین 83 تا 114 گرم می باشد.

  آیا زمان خاصی برای مصرف پروتیین ها جهت عضله سازی بهتر بدن وجود دارد؟  

  تحقیقات نشان داده اند که زمان مصرف پروتیین نیز می تواند بر کیفیت و تاثیرگذاری آن اثر داشته باشد. در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف پروتیین قبل از خواب می تواند تاثیر بسزایی در افزایش رشد ماهیچه ها داشته باشد.

  همچنین مصرف پروتیین بلافاصله پس از انجام تمرینات ورزشی نیز می تواند کمک کننده باشد.

  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه