• منو اصلی

  سکته های مغزی حاد نیز قابل درمان هستند

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۶۶۲ بازديد
 • معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که اولین و دومین عامل مرگ ایرانیان سکته های قلبی و مغزی است، از تشکیل کمیته های ملی درمان سکته های قلبی و مغزی خبر داد.

  به گزارش وبدا، دکتر محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشستی که روز گذشته (دوشنبه) با موضوع "درمان سکته های مغزی و قلبی" با حضور وزیر بهداشت برگزار شد،  گزارشی از اقدامات انجام شده طی یکسال و نیم گذشته در حوزه درمان بیماران سکته قلبی و مغزی ارایه کرد.


  دکتر محمد آقاجانی گفت: از آنجایی که اولین و دومین عامل مرگ ایرانیان سکته های قلبی و مغزی می باشد لذا به منظور کنترل و درمان این بیماران جلسات، هماهنگی ها و اقدامات بسیاری صورت گرفت.

  وی از تشکیل کمیته های ملی درمان سکته های قلبی و مغزی خبر داد و گفت: این کمیته ها با حضور صاحبنظران و نخبگان در این حوزه برنامه ریزی و تشکیل شده است.

  معاون درمان وزارت بهداشت به تهیه شناسنامه خدمات درمانی قلبی و مغزی اشاره کرد و گفت: از آنجایی که ثبت این دو بیماری بسیار مهم است لذا در این خصوص از سامانه ثبت اطلاعات استفاده کردیم و همچنین با کمک دانشگاه های علوم پزشکی  نسبت به آموزش افراد در اورژانس های ۱۱۵ و بیمارستانی و مراکز آموزشی اقدام کردیم.

  وی گفت: آموزشها و اقدامات انجام شده برای سکته حاد قلبی ، در 54 بیمارستان در 32 شهر و برای سکته حاد مغزی نیز در  55 بیمارستان و در 49 شهر صورت می گیرد که این بیمارستان ها در ۳ نوبت در جلساتی در سطح ملی  دعوت شدند تا  در بهتر انجام دادن فرآیند درمان بیماران  اقدام کنند.

  معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با اجرای طرح تحول سلامت مشکل هزینه ترخیص و یا لوازم پزشکی بیماران "پرایمری پی سی آر" رفع شده است و همچنین کد متفاوت نیز در کتاب تعرفه سلامت  برای این بیماری در نظر گرفته شده است و در حال حاضر نیز در بیمارستان ها 2 دارو برای درمان سکته های حاد قلبی و مغزی وجود دارد که خوشبختانه تحت پوشش بیمه نیز قرار گرفته است.

  دکتر آقاجانی در خصوص سکته های حاد مغزی نیز گفت: خوشبختانه با نهضتی که در این بخش شکل گرفته است  در 55 بیمارستان اقدامات لازم برای این بیماران صورت می گیرد.

  معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه سکته مغزی قابل درمان است، افزود: آموزش عمومی جامعه در این خصوص بسیار مهم است و مردم باید علایم این بیماری را بشناسند.

  گفتنی است جلسه "درمان سکته های مغزی و قلبی" امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون درمان این وزارتخانه و  مسیولین کمیته های ملی درمان سکته های قلبی و مغزی روز گذشته در دفتر وزیر بهداشت برگزار شد.

  view
  مطالب مرتبط
  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  ایستادن طولانی مدت در محل کار

  پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴
  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

  یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴
  چاق شدن پس از ترک سیگار

  چاق شدن پس از ترک سیگار

  یکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه