• منو اصلی

  صاف شدن کف پا با افزایش سن

 • ارسال شده در شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ۷۲۶ بازديد
 • نداشتن درد در ناحیه ی پا گاهی باعث می شود تا این مسیله را جدی نگیرید. اما ممکن است کف پاهایتان به نظر صاف تر از گذشته بیاید و شما در ناحیه ی پاشنه و یا قوس پا احساس درد داشته باشید.

  انجام فعالیتهای روزمره می تواند باعث شدیدتر شدن درد در انسان گردد. در صورتیکه به تازگی متوجه بروز صافی کف پا در خود شده اید. و درد را به تازگی در کف پای خود حس می نمایید بهتر است حتماً به پزشک مراجعه نمایید.

  چه چیزی باعث بروز صافی کف پا می گردد؟

  صافی کف پا اغلب به دلیل نقص در عملکرد تاندون مچ پا اتفاق می افتد. تاندون در درون پا به استخوان پا متصل است. وظیفه ی تاندون حفاظت از قوس پا و فراهم کردن قوای لازم برای پا حین راه رفتن است.

  فاکتورهایی که باعث افزایش احتمال بروز صافی کف پا می شود شامل

  : فشار خون بالا، چاقی، دیابت، سابقه ی جراحی مچ پا و یا سابقه ی تروما در مچ پا، آرتریت روماتویید و ... خطر ابتلا به صافی کف پا در افراد بالای 40 سال که بی تحرک و چاق هستند بیشتر از سایر افراد .
   بروز جراحت مانند شکستگی استخوان و یا جابجایی استخوان، پارگی و یا کشیدگی تاندون و یا آرتریت می توانند باعث اختلال در عملکرد تاندون ها شوند. اما در اغلب موارد صافی کف پا بصورت تدریجی و با افزایش سن و افزایش وزن اتفاق می افتد.
  بروز صافی کف پا در زنان سه برابر مردان است، مخصوصاً در سنین بالاتر از 40 سال در صورتیکه متوجه بروز صافی کف پا در خود شده اید هر چه زودتر به دنبال درمان آن باشید. هر چه زودتر به پزشک مراجعه نمایید احتمال بهبودی شما بیشتر خواهد بود.

  view
  مطالب مرتبط
  درد در دست نشانه چیست؟

  درد در دست نشانه چیست؟

  شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۵
  چگونه شدت دردکمر را کاهش دهیم

  چگونه شدت دردکمر را کاهش دهیم

  سه‌شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۴
  آرنج تنیس بازان Tennis elbow

  آرنج تنیس بازان Tennis elbow

  سه‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه