• منو اصلی

  عفونت قارچی پا را بشناسیم

 • ارسال شده در جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۲۸۷ بازديد
 • در مطالعات صورت گرفته در خصوص بیماریهای مربوط به پا نتایج نشان داده اند که حدود نیمی از افراد در مقطعی از زندگی خود دچار عفونتهای قارچی پا می شوند. عفونت قارچی پا در بیشتر موارد به وسیله درمانهای موضعی از بین می رود. بر طبق باور عامه ی مردم عفونت قارچی پا در حین استفاده از مکانهای ورزشی عمومی مثل استخرها و یا باشگاههای ورزشی در فرد ایجاد می شود اما حقیقت اینگونه نیست؛ این بیماری تا زمانیکه بیش از اندازه در انسان شکل نگرفتته باشد، در سطح بدن قابل مشاهده نیست.
  در اغلب موارد این بیماری را می توان در منزل براحتی درمان نمود.
  استفاده از اسید فلوس یکی از راههای از بین بردن عفونت قارچی پا می باشد. از این پودر در ناحیه ی بین انگشتان پا استفاده کنید.
   این پودر باعث نا امن ساختن محیط برای قارچ ها می گردد و در نتیجه پس از مدت کوتاهی قارچ از بین می رود. بهتر است پیش از استفاده از این پودر بین انگشتان خود را به خوبی خشک نمایید و سپس از آن استفاده کنید.
  یکی دیگر از روشهای از بین بردن عفونت قارچی پا استفاده از روغن نارگیل می باشد. از روغن نارگیل می توانید به جای لوسیون ها استفاده کنید.

   روغن نارگیل خواص ضد قارچی دارد.

   استفاده از روغن نارگیل نیز همچون پودر اسید ملوس می تواند براحتی عفونت قارچی پا را از بین برد. یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد کننده ی عفونت قارچی پا، عامل رطوبت است. رطوبت باعث دامن زدن به عفونت قارچی می گردد.
  حتماً سعی کنید محیطی که پا در آن قرار می گیرد عاری از هر رطوبتی باشد. به منظور جلوگیری از تعریق پا و مرطوب شدن محیط کفش بهتر است از جوش شیرین فاقد آلمینیوم استفاده کنید. این کار می تواند از بروز رطوبت و عفونت های قارچی از پا پیشگیری نماید.

  view
  مطالب مرتبط
  بیماری دست پا دهان

  بیماری دست پا دهان

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴
  تشخیص و درمان تب در بزرگسالان

  تشخیص و درمان تب در بزرگسالان

  چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴
  علایم و ویژگیهای تبخال لب

  علایم و ویژگیهای تبخال لب

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه