• منو اصلی

  عفونت و ابتلا به سکته در کودکان

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ توسط دکتر حمیدرضا بادلی ۳۹۱ بازديد
 • دکتر حمیدرضا بادلی

   عفونت و ابتلا به سکته در کودکان را جدی بگیرید

   

  محققان به تازگی دریافته‌اند که عفونت‌های کوچک مانند سرماخوردگی می‌تواند باعث افزایش خطر ابتلای کودکان به سکته شود. البته بر طبق مطالعات این افزایش خطر بسیار کم است و واکسیناسیون به موقع باعث حفاظت کودکان در برابر سکته می‌شود.

   اگرچه سکته بیش‌تر در بزرگسالان اتفاق می‌افتد، اما در آمریکا از هر 100000 کودک، یازده نفر دچار سکته می شوند و سکته یکی از ده علت شایع مرگ و میر در کودکان است.

  اگرچه در گذشته ریسک فاکتورهای شایع برای ابتلا به سکته شامل نقص‌های مادرزادی قلب، بیماری‌های سرخرگی، اختلالات ایمنی و ترومای سر و گردن بوده در سال 2014 در تحقیقات انجام شده نتایج نشان داد که سرماخوردگی و عفونت‌های کوچک هم می‌توانند ریسک فاکتورهای کوتاه مدت برای بروز سکته در کودکان باشند.

  سکته در بین کودکان، در کودکان زیر دوسال شایع‌تر است و در کودکان آفریقایی- آمریکایی به نسبت سایر گروه‌های قومی احتمال بروز سکته بالاتر است.

  در نوزادان، خواب آلودگی مدام و گرایش به استفاده از یک سمت بدن از نشانه‌های سکته است. در مقایسه با کودکانی که دچار سکته نشده‌اند، کودکانی که دچار سکته شده‌اند، در هفته‌های قبل از سکته 6 برابر بیش‌تر از معمول دچار عفونت شده بودند.

   

  دکتر حمیدرضا بادلی

  دکتر حمیدرضا بادلی

  فوق تخصص
  بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
  دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و برد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز
  view
  متخصصین
  حمیدرضا بادلی

  حمیدرضا بادلی

  فوق تخصص
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه