• منو اصلی

  عفونت گوش چند نوع است

 • ارسال شده در پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۳۱۸ بازديد
 •  گوش درد بیشتر از بزرگسالان در کودکان شیوع می یابد. محققان بر این باورند که تکمیل نشدن عملکرد سیستم ایمنی بدن کودک می تواند یکی از عوامل اصلی بروز عفونت گوش درد در کودکان باشد.

  عفونت گوش میانی:

  در صورتیکه در عملکرد شیپور استاش خللی وارد شود می تواند باعث بروز عفونت گوش میانی در فرد شود. 
  کانالی که رابط بین گوش میانی و حاق است شیپور استاش نام دارد. شیپور استاش باعث ایجاد تعادل در فشار هوا و مایعات می باشد. ابتلا به انفولانزا و آلرژی می تواند به عملکرد شیپور استاش شده و تورم آنرا می تواند در پی داشته باشد و در نهایت می تواند منجر به عفونت گوش میانی گردد.

   عفونت گوش بیرونی:

  از آنجاییکه عفونت گوش بیرونی بیشتر در بین شناگران رایج است از این عفونت به عنوان عفونت شناگران نیز یاد می شود. در واقع باقی ماندن آب در گوش و رشد باکتریها و قارچ ها در نتیجه ی آب باقیمانده در گوش بیرونی می تواند باعث بروز عفونت و التهاب گوش بیرونی گردد. استفاده از گوش پاک کن و یا هر ماده ی شیمیایی که باعث بروز التهاب در مجرای شنوایی شود می تواند باعث بروز عفونت در گوش بیرونی شود.

  تاثیر لوزه در بروز عفونت گوش:

  اگر لوزه ها دچار التهاب شوند می توانند باعث اعمال فشار به شیپور استاش شوند و عفونت گوش را در پی خواهد داشت. در صورتیکه عفونت گوش شدید باشد می تواند باعث ایجاد آسیب در پرده ی گوش شده و عارضه های شنوایی در پی داشته باشد. اما در صورتیکه عفونت گوش خفیف باشد به خودی خود درمان می گردد و در چنین شرایطی اغلب پزشک دارویی برای فرد تجویز نمی نماید.

  view
  مطالب مرتبط
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه