• منو اصلی

  علایم ریفلاکس اسید معده

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۳۹۴ بازديد
 • علایم رفلاکس اسید معده webmd
  حدود شصت میلیون فرد امریکایی در طول ماه حداقل یک بار دچار رفلاکس اسید معده می شوند. رفلاکس اسید معده یا رفلاکس معده به مری اغلب همراه با علایم زیر است: 1- سوزش سردل 2- بازگشت غذا 3- سوء هاضمه
  سوزش سردل زمانی اتفاق می افتد که فرد دچار درد شدیدی است که از سمت معده به سمت قفسه ی سینه می رسد. و گاهی فرد در گلو نیز احساس درد خواد داشت. وقتی فرد دچار رفلکس است احساس می کند که اسید به دهان وی یا گلو برگشته است که اغلب همراه با مزه ای ترش است. سوء هاضمه در فرد نیز اغلب همراه با آروغ، نفخ و احساس تهوع پس از خوردن غذا می باشد. وقتی فرد یک وعده ی غذایی سنگین را به پایان می برد و یا پس از خوردن غذا خم و راست می شود می تواند دچار علایم رفلاکس اسید معده گردد. این حس در بیشتر زنان باردار مخصوصاً در سه ماهه ی اول تجربه می گردد. مصرف برخی از مواد غذایی می تواند علایم ناشی از رفلاکس معده را شدید نماید: 1- شکلات 2- قهوه 3- مشروبات الکلی 4- غذاهای چرب 5- غذاهای تند 6- برخی میوه ها که اسید زیادی دارند 7- سیر 8- پیاز 9- گوجه فرنگی. در صورتیکه رفلاکس معده در شما همراه با کاهش ناگهانی وزن و یا مشکلاتی در بلع و یا وجود خون در غذایی که بالا آورده اید باشد باید حتماً به پزشک مراجعه نمایید. پس اگر دچار هر یک از این علایم شدید آنرا جدی بگیرید و حتماً با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید. در صورتیکه هر بیماری در ابتدا تحت مداوای پزشک قرار گیرد، می توان از پیامدهای بدتز ناشی از آن بیماری و اثرات سوء آن در سلامت انسان جلوگیری نمود.

   ریفلاکس اسید معده یا رفلاکس معده به مری اغلب همراه با علایم زیر است:

  1- سوزش سردل
   2- بازگشت غذا
   3- سوء هاضمه

  سوزش سردل زمانی اتفاق می افتد که فرد دچار درد شدیدی است که از سمت معده به سمت قفسه ی سینه می رسد. و گاهی فرد در گلو نیز احساس درد خواد داشت. وقتی فرد دچار رفلکس است احساس می کند که اسید به دهان وی یا گلو برگشته است که اغلب همراه با مزه ای ترش است. سوء هاضمه در فرد نیز اغلب همراه با آروغ، نفخ و احساس تهوع پس از خوردن غذا می باشد. وقتی فرد یک وعده ی غذایی سنگین را به پایان می برد و یا پس از خوردن غذا خم و راست می شود می تواند دچار علایم رفلاکس اسید معده گردد. این حس در بیشتر زنان باردار مخصوصاً در سه ماهه ی اول تجربه می گردد.

  مصرف برخی از مواد غذایی می تواند علایم ناشی از ریفلاکس معده را شدید نماید:

  1- شکلات
   2- قهوه
   3- مشروبات الکلی
   4- غذاهای چرب
   5- غذاهای تند
   6- برخی میوه ها که اسید زیادی دارند 
  7- سیر
   8- پیاز 
  9- گوجه فرنگی. 
  در صورتیکه رفلاکس معده در شما همراه با کاهش ناگهانی وزن و یا مشکلاتی در بلع و یا وجود خون در غذایی که بالا آورده اید باشد باید حتماً به پزشک مراجعه نمایید. 
  پس اگر دچار هر یک از این علایم شدید آنرا جدی بگیرید و حتماً با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید. در صورتیکه هر بیماری در ابتدا تحت مداوای پزشک قرار گیرد، می توان از پیامدهای بدتز ناشی از آن بیماری و اثرات سوء آن در سلامت انسان جلوگیری نمود.


  view
  مطالب مرتبط
  درمان اسهال در دوران بارداری

  درمان اسهال در دوران بارداری

  سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
  کیسه صفرا کجاست و نقش آن در بدن چیست

  کیسه صفرا کجاست و نقش آن در بدن چیست

  سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  درمان یبوست با روغن زیتون

  درمان یبوست با روغن زیتون

  دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه