• منو اصلی

  علت ایجاد گل مژه در چشم ها چیست

 • ارسال شده در یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۳۴۳ بازديد
 • یکی از عارضه های چشمی شایع در افراد گل مژه است. گل مژه یک تورم قرمز و دردناک است که روی لبه ی پلک ها ایجاد می شود. گل مژه در واقع نوعی آبسه ی کوچک است که در نتیجه ی بروز التهاب در ریشه ی مژه اتفاق می افتد.
   در واقع رسیدن آلودگی به چشمها و پلک می تواند یکی از علت های بروز گل مژه باشد. این عارضه در واقع جوش یا آبسه ای است که در پلک انسان چه پلک بالایی و چه پلک پایینی می تواند ایجاد شود. در بیشتر مواقع گل مژه در سطح پلک اتفاق می افتد و براحتی می توان با چشم آنرا مشاهده نمود اما در برخی موارد نیز در سطح عمیق تری ایجاد می گردد. 
  گل مژه هایی که در سطح خارجی پلک ایجاد می شوند بصورت جوش در کناره ی مژه ایجاد می شوند و همراه با تورم، قرمزی و درد می باشند. پس از آنکه گل مژه ایجاد شد، چند روز طول می کشد تا بترکد و شروع به بهبود نماید، گل مژه هایی که در قسمتهای عمیق تر اتفاق می افتد نیز همراه با درد و تورم و قرمزی می باشد. 
  شالازیون: وقتی غده ی گل مژه خوب نشود، اطراف گل مژه درگیر آن شده و پس از از بین رفتن درد و قرمزی یک تورم باقی می ماند که به آن شالازیون گویند. در واقع شالازیون به گل مژه ی مزمن گفته می شود. هم شالازیون و هم گل مژه در اغلب موارد تاثیری در قدرت بینایی انسان ندارد و کمتر پیش می آید که بینایی انسان تحت تاثیر این عارضه ها قرار گیرد. البته به ندرت مشاهده شده که گل مژه باعث بروز عفونتهایی همچون سلولیت در فرد شود.

  view
  مطالب مرتبط
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه