• منو اصلی

  علل بروز سردرد چیست

 • ارسال شده در شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ۴۵۹ بازديد
 • یکی از عوامل تاثیرگذار در بروز سردرد استفاده از گیره ی نامناسب موها و یا بستن موها می باشد. در صورتیکه موهایتان را کمی سفت ببندید و یا از گیره های سر سفت استفاده کنید می تواند باعث ایجاد سردرد در شما شود. 
  در چنین شرایطی بهتر است موهایتان را باز بگذارید و اینگونه سردردتان التیام می یابد.

  حذف وعده های غذایی:

  یکی دیگر از علل بروز سردرد می تواند حذف یک وعده ی غذایی باشد. در صورتیکه یکی از وعده های غذایی تان را حذف کنید گرسنگی می تواند باعث ایجاد  سردرد در شما گردد. در واقع افت سطح قند خون باعث بروز سردرد در این شرایط می شود. بهتر است پیش از بروز سردرد یک ماده ی غذایی شیرین مثل یک بیسکوییت یا یک تکه شکلات مصرف نمایید تا بدین صورت از بروز سردرد پیشگیری نمایید. 

  قرار دادن بدن در پوزیشن نامناسب:

  یکی دیگر از علل بروز سردرد می تواند قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب باشد. خم شدن و یا قرار دادن گوشی در فاصله ی نامناسب و قرار دادن مونیتور کامپیوتر در ارتفاعی نامناسب با بدن شما می توانند باعث بروز سردرد در شما گردد.

   سیگار کشیدن:

   سیگار کشیدن می تواند باعث بروز سردرد در افراد گردد. کسانیکه در معرض دود سیگار هستند نیز ممکن است علاوه بر فرد سیگاری دچار سردرد شوند.
   

  بروز استرس:

  بهتر است به منظور جلوگیری از بروز سردرد استرس را در خود مدیریت نمایند. بدین وسیله شما احتمال بروز سردردهای عصبی را در خود کاهش می دهید. انجام فعالیتهای ورزشی نیز می تواند به مدیریت استرس در شما کمک نماید.
   

  مصرف مواد غذایی حاوی کافیین:

  مصرف مواد غذایی حاوی کافیین مثل قهوه می تواند باعث بروز سردرد در انسان شود. البته ترک یکباره ی آن نیز می تواند همراه با علایمی همچون سردرد باشد، در نتیجه اگر به مصرف کافیین عادت دارید بهتر است مصرف آنرا تدریجاً کم کنید.


  view
  مطالب مرتبط
  آیا من در معرض خطر سکته ی مغزی هستم

  آیا من در معرض خطر سکته ی مغزی هستم

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵
  از ام اس چه می دانید

  از ام اس چه می دانید

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵
  آلزایمر شدید

  آلزایمر شدید

  دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه