• منو اصلی

  علل و علایم ابتلا به سینوزیت

 • ارسال شده در دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۸۰۸ بازديد
 •  سینوزیت بر اثر ابتلا به ویروس ها، باکتریها و سایر عوامل ایجاد می گردد.
  عفونت سینوس، التهاب دردناک درون حفره های پیشانی و گونه هاست که از طریق عفونتهای قارچی، ویروسی و باکتری ایجاد می شود. اگر چه عبارتهای عفونت سینوس و سینوزیت اغلب بجای هم استفاده می شوند، اما سینوزیت به التهاب درون حفره های پیشانی و گونه ها اتلاق می شود که چه با عفونت و چه بدون عفونت باشد. سینوس ها هوایی را که انسان تنفس می کنند تصفیه و مرطوب می کنند.

  چه کسانی دچار سینوزینت می شوند؟

  سینوزیت یک بیماری بسیار شایع است. این مشکل در زنان شایع تر از مردان است. سینوزیت حاد می تواند بین 4 تا 12 هفته به طول انجامد. نوع و شدت سینوزیت با مدت زمانی که التهاب طول می کشد تعریف می شود.

  علل عفونت سینوس

  ویروسهایی که موجب عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می شوند می توانند باعث ایجاد سینوزیت حاد شوند. آلرژی، آلودگی هوا، وجود پولیپ در بینی، سیگار کشیدن، تغییر در درجه ی حرارت هوا و یا فشار هوا، تغییرات هورمونی و نقص ایمنی از جمله علل ایجاد کننده ی عفونت سینوس هستند.

  از دیگر عوامل ایجاد کننده ی سینوزیت:

  قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها، استفاده بیش از حد از داروهای ضد افسردگی از راه بینی، حساسیت به آسپرین، اختلالات ژنتیکی، ابتلا به آسم و سایر اختلالات ریوی، قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا می تواند باعث ضخیم شدن مخاط ها شده و باعث التهاب سینوس ها گردند.
  view
  مطالب مرتبط
  علل خارش گلو چیست؟

  علل خارش گلو چیست؟

  جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴
  درمانهای طبیعی گلو درد

  درمانهای طبیعی گلو درد

  پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
  سینوزیت چیست و چگونه درمان می شود؟

  سینوزیت چیست و چگونه درمان می شود؟

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه