• منو اصلی

  غذاهایی که نباید در زمان ابتلا به اسهال مصرف کرد

 • ارسال شده در جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ توسط خانم عاصمه پوررجبی ۱۹۶۲ بازديد
 • خانم عاصمه پوررجبی

  غذاهای مشخصی هستند که به سرعت وارد روده های شما می شوند و اوضاع شما را بدتر می کنند یا به طریقی باعث تشدید و بدتر شدن اسهال می شوند .

  برای رهایی از اسهال از این غذاها دوری کنید :

  غذاهای چرب : شامل غذاهای سرخ شده و روغنی یا آبگوشتی (پوشیده شده با شیره گوشت) که میتوانند اسهال را تشدید کنند .

  شیر، کره، بستنی  و پنیر : حتی اگر اسهال شما به دلیل عدم تعادل لاکتوز ایجاد نشده باشد  (دشواری پردازش قند لاکتوز ،پیدا شدن در محصولات لبنی ) ، زمانی که اسهال دارید از این غذاها دوری کنید.ممکن است شما موقتا به محصولات لبنی حساس شوید ،حتی اگر در زمان معمول با آنها مشکلی نداشته باشید.ماستی که سرشار از پروبیوتیک است ،ممکن است استثنا این امر باشد .

  الکل و نوشیدنی های کافیین دار : وقتی که شما اسهال دارید ،می-خواهید از غذاها و نوشیدنی هایی که باعث از دست رفتن مایعات می-شوند،دوری کنید.الکل و کافیین مانند مدرها عمل می کنند.یعنی کم آب میکنند.دکتر هیگینز می گوید که نباید مصرف شوند .

  سوربیتول و سایر شیرین کننده های مصنوعی : بعضی مردم پی برده-اند که شیرین کننده های مصنوعی اثر ملینی بر سیستم گوارشی شان دارد.هنگامی که اسهال دارید ،بهتر است که از شکلات کم شیرین و آدامس،نوشابه های رژیمی و جایگزین های قندی دوری کنید .

  غذاهایی که باعث گاز بیشتری می شوند:این مهم است که شما روزانهمقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف کنید.زمانی که اسهال اتفاق می افتد ،شما می خواهید از انتخاب هایی مثل : کلم،حبوبات،بروکلی و گل کلم  که به نظر می رسد گازهای روده ای را افزایش می دهند،تا زمانی که احساس بهبودی کنید، دوری کنید .

  غذاهایی که ممکن است آلوده باشند : از غذاهایی که به نظر می-رسد بد نگهداری شده اند ، دوری کنید.مثلا غذاهایی که به مدت طولانی بیرون از یخچال مانده اند یا به طور مناسبی انبار و نگهداری نشده اند.گوشت خام یا ماهی نیز می تواند مشکل ساز باشند.مثلی قدیمی را دنبال کنید " وقتی شک داری، بندازش دور "و خودتان را از ناراحتی معده حفظ کنید

  نویسنده خانم عاصمه پوررجبی
  view
  مطالب مرتبط
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه