• منو اصلی

  فعالیت جسمانی و اختلال دو قطبی

 • ارسال شده در جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ ۵۹۷ بازديد
 • اختلال دو قطبی یک اختلال روحی است که فرد مبتلا به آن گاهی پر انرژی و شاد است و گاهی افسرده و منزوی تغییر حالات روحی فرد مبتلا به اختلال دوقطبی قابل پیش بینی نیست.

  بمانند اکثر اختلالات روحی، فرد مبتلا به اختلال دو قطبی با مصرف دارو می تواند تحت مداوا قرار گیرد. البته اعمال تغییراتی در شیوه ی زندگی نیز جزو پرطرفدارترین روشهای درمان در افراد دو قطبی می باشد.

  بر طبق توصیه ی انجمن افسردگی و اضطراب امریکا، افراد دو قطبی بهتر است به مدت 30 دقیقه 5 روز در هفته در خارج از خانه مشغول کار باشند. انجام فعالیتهای خارج از خانه علاوه بر فواید بالقوه ای که می تواند در ارتقاء سلامت عمومی فرد داشته باشد می تواند بر کاهش بروز افسردگی در فرد کمک نماید.

  اثرات ورزش در اختلال دو قطبی:

  انجام حرکات ورزشی می تواند باعث افزایش ترشح هورمون اندورفین در بدن گردد. اندورفین هورمون شادی است و باعث ایجاد احساس خوب در انسان می شود. در طول زمان، وجود سطح بالاتری از اندورفین می تواند به بهتر شدن حال عمومی فرد کمک نماید.
  به همین دلیل است که به افراد مبتلا به افسردگی توصیه می شود تا بخشی از زمان خود را به انجام ورزش اختصاص دهند. انجام فعالیتهای خارج از خانه مثل پیاده روی می تواند به کاهش اثرات اختلال دوقطبی کمک نماید.
  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه