• منو اصلی

  فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی

 • ارسال شده در شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۳۲۷ بازديد

 • از جمله فواید مصرف سالاد شامل: 1- کمک کردن به کاهش وزن: افرادیکه به دنبال کاهش وزن خود هستند بهتر است در وعده های غذایی خود سالاد را بگنجانند. سالاد از آنجاییکه از کالری کمتری برخوردار است می تواند به ایجاد حس پری در انسان کمک نماید و در نتیجه به کاهش وزن کمک نماید. مصرف سالاد به سم زدایی بدن نیز کمک می نماید.
  2- ارتقاء سلامت پوست: از دیگر فواید مصرف سالاد در وعده های غذایی بهبود سلامت پوست انسان است. مصرف سبزیجات موجود در سالاد باعث پیشگیری از بروز چین و چروکهای روی پوست می شود و همچنین از خشکی پوست جلوگیری می نماید.
  3- کمک به بهتر هضم شدن غذا: فیبر موجود در سبزیجات موجود در سالاد به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می نماید و در نتیجه عمل هضم غذا بهتر اتفاق می افتد.
  4- پیشگیری از بروز بیماریها: مصرف سبزیجات موجود در سالاد می تواند به جلوگیری از بروز بیماریهایی همچون سرطان کمک نماید. همچنین به افرادیکه دچار عارضه های قلبی و پوستی هستند توصیه می شود تا سبزیجات برگ سبز را جزو زنجیره ی غذایی روزانه خود قرار دهند. مصرف سبزیجات برگ سبز می تواند به ارتقاء سلامت انسان کمک نماید و همچنین از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری نماید.
  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  خواص مانگو یا انبه هندی

  خواص مانگو یا انبه هندی

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
  هندوانه

  هندوانه

  سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳
  فواید و خواص مصرف زنجبیل

  فواید و خواص مصرف زنجبیل

  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه