• منو اصلی

  مواد غذایی موثر در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی (قسمت اول)

 • ارسال شده در پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ۳۸۳ بازديد
 • مصرف مواد غذایی زیر می تواند به ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدنتان کمک نماید. (قسمت اول)

  قارچ: یکی از مواد غذایی موثر در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان قارچ است. قارچ حاوی مواد معدنی همچون سلنیوم، ریبوفلاوین و نیاسین می باشد. در صورتیکه میزان سلنیوم بدن در انسان کم باشد، احتمال بروز آنفولانزا در وی بیشتر است. دو ماده ی نیاسین و ریبوفلاوین نیز تاثیر بسزایی در سلامت سیستم ایمنی بدن دارند.

  آکامی بری: آکامی بری نوعی توت به رنگ تیره است و حاوی مقادیر زیادی آنتوسیانین است. آکامی بری را می توانید بصورت آبمیوه یا الموتی و یا حتی خشک شده مصرف نمایید.

  صدف: صدف حاوی مقادیر زیاد روی است. روی به بدن در مقابله با ویروسها کمک می نماید. روی می تواند به تولید و فعال نمودن گلبولهای سفید خون کمک نماید. سیب زمینی شیرین همچون هویج حاوی بتاکاروتن است. بتاکاروتن در بدن تبدیل به ویتامین آ می شود. ویتامین آ نیز باعث نابودی رادیکالهای آزاد بدن می گردد و در نتیجه سیستم ایمنی بدن ارتقاء می یابد. بتاکاروتن همچنین می تواند باعث کندی روند پیری گردد.

  جوانه ها: جوانه ها سرشار از مواد مغذی هتسند. یکی از مغذی ترین جوانه ها، جوانه ی گندم می باشد. جوانه ی گندم دارای خواص فراوانی است. این ماده ی غذایی سرشار از خاصیت حاوی آنتی اکسیدانها ویتامینهای گروه بی، فیبر، پروتیین و برخی از انواع چربیهای مفید می باشد.

  هندوانه: از جمله مواد غذایی نشاط آور برای بدن هندوانه است. نشاط آور بودن تنها خاصیت این ماده ی غذایی نیست. هندوانه حاوی آنتی اکسیدانهایی بنام گلوتایتون است. گلوتایتون می تواند باعث ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدن شود و با التهابات بدن مقابله نماید.

  view
  مطالب مرتبط
  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  آیا مصرف ماکارونی باعث چاقی است

  پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه