مواد غذایی موثر در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی (قسمت اول)

view

مصرف مواد غذایی زیر می تواند به ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدنتان کمک نماید. (قسمت اول)

قارچ: یکی از مواد غذایی موثر در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان قارچ است. قارچ حاوی مواد معدنی همچون سلنیوم، ریبوفلاوین و نیاسین می باشد. در صورتیکه میزان سلنیوم بدن در انسان کم باشد، احتمال بروز آنفولانزا در وی بیشتر است. دو ماده ی نیاسین و ریبوفلاوین نیز تاثیر بسزایی در سلامت سیستم ایمنی بدن دارند.

آکامی بری: آکامی بری نوعی توت به رنگ تیره است و حاوی مقادیر زیادی آنتوسیانین است. آکامی بری را می توانید بصورت آبمیوه یا الموتی و یا حتی خشک شده مصرف نمایید.

صدف: صدف حاوی مقادیر زیاد روی است. روی به بدن در مقابله با ویروسها کمک می نماید. روی می تواند به تولید و فعال نمودن گلبولهای سفید خون کمک نماید. سیب زمینی شیرین همچون هویج حاوی بتاکاروتن است. بتاکاروتن در بدن تبدیل به ویتامین آ می شود. ویتامین آ نیز باعث نابودی رادیکالهای آزاد بدن می گردد و در نتیجه سیستم ایمنی بدن ارتقاء می یابد. بتاکاروتن همچنین می تواند باعث کندی روند پیری گردد.

جوانه ها: جوانه ها سرشار از مواد مغذی هتسند. یکی از مغذی ترین جوانه ها، جوانه ی گندم می باشد. جوانه ی گندم دارای خواص فراوانی است. این ماده ی غذایی سرشار از خاصیت حاوی آنتی اکسیدانها ویتامینهای گروه بی، فیبر، پروتیین و برخی از انواع چربیهای مفید می باشد.

هندوانه: از جمله مواد غذایی نشاط آور برای بدن هندوانه است. نشاط آور بودن تنها خاصیت این ماده ی غذایی نیست. هندوانه حاوی آنتی اکسیدانهایی بنام گلوتایتون است. گلوتایتون می تواند باعث ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدن شود و با التهابات بدن مقابله نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید