• منو اصلی

  مواد غذایی موثر در بهبود سلامت موها

 • ارسال شده در دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۶۱۰ بازديد
 • تاثیر مصرف سالمون در درخشندگی موها

  انواع ماهی ها مانند سالمون، ساردین و مکرلی حاوی مقادیر زیادی اسید چرب امگا تری است. بدن قادر به تولید این چربیهای سالم نیست، در نتیجه مصرف مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا تری و یا مصرف مکمل های حاوی اسید چرب امگا تری می تواند به بهبود سلامت بدن انسان کمک نماید. مصرف این چربیها سالم می تواند از بدن در برابر ابتلا به بیماریها کمک نماید. همچنین اسید چرب امگا تری به رشد موها و درخشندگی موها کمک شایانی می نماید.

  تاثیر مصرف ماست یونانی در رشد موها

  ماست یونانی سرشار از پروتیین است. در ماست یونانی ترکیباتی وجود دارد که باعث بهبود جریان خون در سر شده و به رشد موها کمک می نماید. این ترکیب پانتوتنیک اسید یا ویتامین B1 نام دارد. ویتامین B5 به کاهش ریزش موها و جلوگیری از نازک شدن موها کمک شایانی می نماید.

  تاثیر مصرف اسفناج در جلوگیری از شکنندگی موها

  به مانند بسیاری از سبزیجات برگ سبز، اسفناج سرشار از مواد مغذی فوق العاده است. اسفناج سرشار از ویتامین آ، آهن، بتاکاروتن، فولات و ویتامین سی می باشد. این ترکیبات در کنار یکدیگر به مرطوب نگه داشتن موها و جلوگیری از شکننده بودن موها کمک می نماید. کلم کیل نیز از دیگر سبزیجات برگ سبز است که می تواند به ارتقاء سلامت موها کمک نماید.

  دارچین

   سعی کنید از دارچین در غذاهای خود استفاده نمایید. دارچین به بهبود جریان خون در بدن کمک می نماید و اکسیژن و مواد مغذی را به فولیکول های مو می رساند.

  تخم مرغ

  اگر تخم مرغ را در زنجیره ی غذایی خود قرار دهید، میزان پروتیین و آهن مورد نیاز بدنتان ر تامین نموده اید. تخم مرغ سرشار از نوعی ویتامین B به نام بیوتین است که به رشد موها کمک می نماید. اگر میزان این ویتامین در بدن به اندازه ی کافی نباشد می تواند منجر به ریزش مو در انسان گردد. بیوتین همچنین به تقویت ناخن های شکننده کمک شایانی می نماید.

  view
  مطالب مرتبط
  بهترین نوع کرم ضد آفتاب کدام است

  بهترین نوع کرم ضد آفتاب کدام است

  دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵
  مراقبت از موهای رنگ شده

  مراقبت از موهای رنگ شده

  دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه