• منو اصلی

  نکات مهم در کاربرد لنزهای تماسی چشم

 • ارسال شده در یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۵۰۲ بازديد

 • در حین استفاده از لنزهای تماسی یا کانتک لنزها از آنجاییکه جسمی خارجی هستند که بر روی قرنیه ی چشم قرار می گیرند بهتر است نکات زیر را در جهت جلوگیری از بروز هرگونه آسیب چشمی رعایت نمایید.
   افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند حتماً پس از استفاده از لنزها آنها را از چشمان خود خارج نمایند و آنها را از آلودگیها پاک نمایند.
  در صورتیکه لنزها آلوده باشند می توانند باعث بروز عفونتهای چشمی گردند و عفونتهای چشمی می توانند آسیبهای چشمی جدی را در پی داشته باشند. حتماً از محلولهای استریل کننده ی لنز برای پاک نمودن آن استفاده نمایید.

  آیا مصرف مداوم لنزهای تماسی می تواند سلامت چشم را به خطر اندازد؟

  استفاده ی مداوم از لنزهای تماسی می تواند برای سلامت چشم ها مضر باشد و باعث بوز آسیب های جدی و طولانی مدت برای سلامت چشم باشد.
  اگر چه مصرف لنزهای تماسی رنگی  اینروزها مصرف زیادی پیدا نموده است اما بهتر است بدانید که مصرف این لنزها می توانند همراه با خطرات بسیاری برای سلامت شما باشد. مصرف مداوم لنزهای تماسی حتی می تواند باعث ایجاد آلرژی شود.
  مصرف مداوم لنزهای تماسی گاهی باعث ایجاد علایمی چون درد، ترشحات چشم، تاری دید و یا حساسیت به نور می شود.
   در صورتیکه هر یک از علایم بالا را در حین استفاده از لنزهای تماسی احساس نمدید، حتماً لنزها را از چشمان خود بیرون آورید و فوراً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.
  مصرف لنزهای نامناسب می تواند باعث ایجاد خراشیدگی بر سطح چشم گردد. حتماً برای استفاده از لنزهای تماسی با پزشک خود مشورت نمایید تا از بروز آسیب های چشمی اجتناب گردد.
  view
  مطالب مرتبط
  قوز قرنیه یا کراتوکونوس

  قوز قرنیه یا کراتوکونوس

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴
  داشتن چشمانی سالم

  داشتن چشمانی سالم

  چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
  کنترل فشار خون با رژیم غذایی داش DASH

  کنترل فشار خون با رژیم غذایی داش DASH

  چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
  هویچ باعث تقویت چشم می‌شود؟

  هویچ باعث تقویت چشم می‌شود؟

  چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه