• منو اصلی

  نکات مهم در کاربرد لنزهای تماسی چشم

 • ارسال شده در یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۴۹۷ بازديد

 • در حین استفاده از لنزهای تماسی یا کانتک لنزها از آنجاییکه جسمی خارجی هستند که بر روی قرنیه ی چشم قرار می گیرند بهتر است نکات زیر را در جهت جلوگیری از بروز هرگونه آسیب چشمی رعایت نمایید.
   افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند حتماً پس از استفاده از لنزها آنها را از چشمان خود خارج نمایند و آنها را از آلودگیها پاک نمایند.
  در صورتیکه لنزها آلوده باشند می توانند باعث بروز عفونتهای چشمی گردند و عفونتهای چشمی می توانند آسیبهای چشمی جدی را در پی داشته باشند. حتماً از محلولهای استریل کننده ی لنز برای پاک نمودن آن استفاده نمایید.

  آیا مصرف مداوم لنزهای تماسی می تواند سلامت چشم را به خطر اندازد؟

  استفاده ی مداوم از لنزهای تماسی می تواند برای سلامت چشم ها مضر باشد و باعث بوز آسیب های جدی و طولانی مدت برای سلامت چشم باشد.
  اگر چه مصرف لنزهای تماسی رنگی  اینروزها مصرف زیادی پیدا نموده است اما بهتر است بدانید که مصرف این لنزها می توانند همراه با خطرات بسیاری برای سلامت شما باشد. مصرف مداوم لنزهای تماسی حتی می تواند باعث ایجاد آلرژی شود.
  مصرف مداوم لنزهای تماسی گاهی باعث ایجاد علایمی چون درد، ترشحات چشم، تاری دید و یا حساسیت به نور می شود.
   در صورتیکه هر یک از علایم بالا را در حین استفاده از لنزهای تماسی احساس نمدید، حتماً لنزها را از چشمان خود بیرون آورید و فوراً به پزشک متخصص مراجعه نمایید.
  مصرف لنزهای نامناسب می تواند باعث ایجاد خراشیدگی بر سطح چشم گردد. حتماً برای استفاده از لنزهای تماسی با پزشک خود مشورت نمایید تا از بروز آسیب های چشمی اجتناب گردد.
  view
  مطالب مرتبط
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه