• منو اصلی

  نگران نباشید ورزش اشتها را کم می کند

 • ارسال شده در جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۵۱ بازديد
 • تاثیر ورزش بر اشتها

   

  با ورزش کردن، در بدن گرما و احساس برافروختگی ابجاد می شود و با اتفاقات مهم دیگری که همزمان رخ می دهد اشتهای پس از تمرین ورزشی کاهش می یابد. تحقیقات جدید نشان داده اند که چگونه این اتفاق رخ می دهد.

   سالها همه ما با این اعتقاد، قانع شده ایم که با فعالیت بدنی اشتهای ما برای غذا خوردن افزایش می یابد. یعنی هر چه فعالیت بدنی بیشتر، اشتها هم بیشتر می شود. با این تصور که با مصرف کالری در زمان فعالیت بدنی، مجدد دستوری در بدن فرا می رسد که باید کالری بیشتر مصرف نماید تا جایگزین کالری از دست رفته شود.

  مطالعات نشان دادند که ورزش های هوازی (آئروبیک) مانند دویدن، دوچرخه سواری و شنا باعث اثراتی را بر روی هورمون های کنترل اشتها می شوند.

  سال ها چگونگی این اتفاقات در کنترل هورمون اصلی اشتها برای محققین نامشخص بود. اما اخیراً محققین تمایل پیدا کرده اند تا این سوال بدون پاسخ را مشخص نمایند.

   

   

  گروهی از محققین کالج آلبرت انشتین در نیویورک اخیرا به فکر تحقیق در این مورد افتادند.

   

  آنها تصور می کردند که افزایش حرارت بدن، باعث ایجاد سیگنالی به سمت مغز می شود تقریباً شبیه سیگنالی که پس از مصرف غذاهای تند به سمت مغز می رود.

  با مصرف مواد غذائی تند، در بدن ماده ای بنام کاپسایسین که می تواند سبب کاهش اشتها شود. بنابراین این ماده در این تحقیق مورد بررسی و مداقه بیشتر قرار گرفت. در این مطالعه دیده شد که با کاهش و افزایش حرارت بدن (همانند مصرف مواد تند) این ماده در بدن افراد افزایش می یابد.

  نتایج این مطالعات بسیار امیدوار کننده که بنظر در آینده می توان امید داشت که با کشف موادی که از این مسیر بتواند اشتها  را کم نماید تاثیر مناسب در روند حفظ فیزیک بدن و جلوگیری از چاقی گذاشت.

  منبع: MNT
  برچسب ها :
  view
  مطالب مرتبط
  چگونه عادت ماهیانه را عقب بیندازیم

  چگونه عادت ماهیانه را عقب بیندازیم

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
  فیبروآدنوم سینه سرطان نیست

  فیبروآدنوم سینه سرطان نیست

  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶
  آی یو دی IUD چیست و چگونه عمل می کند؟

  آی یو دی IUD چیست و چگونه عمل می کند؟

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه
  پربازدید ترین ها