• منو اصلی

  هورمون مردان و نحوه تاثیر و نقش آن

 • ارسال شده در شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲۷ بازديد
 • بیشترین میزان تولید این هورمون از بیضه ها است اما این دارو از غده فوق کلیوی یا آدرنال هم تولید می شود. هورمون تاثیرات پیچیده هورمونتستوسترون در بسیاری مواقع به تبدیل صحیح آن به نوعی از هورمون استروژن صورت می گیرد. برای آشنایی اعمال تستوسترون در بدن باعث تشخیص بهتر و در نهایت درمان بهتر این بیماران می شود.

  تستوسترون از هورمون های مهم و جنسی بدن است. در انسان باعث تنظیم تمایلات جنسی، توده استخوانی، انتشار چربی ها در بدن، توده عضلانی و کمک به تولید سلول های قرمز خون می کند. مقدار کمی از آن هم در خون تبدیل بخ استرادیول می شود.

  با افزایش سن تولید تستوسترون کاهش می یابد و در نتیجه استرادیول هم در خون کم می شود.

  نکته جالب در مورد آن است که تستوسترون از سال 1937 تولید و مصرف می شده اما در آن زمان اطلاعات دقیقی از نحوه اثر وجود نداشت.

  اما امروزه در افرادیکه تولید آن در بدن شان کم یا اصلا وجود ندارد استفاده می شود.اما با توجه به اینکه میزان دارو در طی روز حالات مختلف در خون متغیر است تعیین دقیق کمبود ویا نقص آن کار ساده ای نیست.
  کمبود تستوسترون چه تاثیری بر بدن دارد؟

  کاهش تمایلات جنسی،افسردگی، تغییر در توان شناسایی افراد، کاهش انرژی، کاهش میل جنسی، کاهش تحرک، پرخاشگری، عدم تمرکز، درد عضلانی، گر گرفتگی و بی خوابی بعد از غذا خوردن می‌باشد.

  منبع: NIH
  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه