• منو اصلی

  چاقی بهتر است یا لاغری

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۵۶۰ بازديد
 • در سالهای اخیر مسیله ای که بیشتر افراد را درگیر آن نموده داشتن تناسب اندام است. در واقع افراد بیش از مسیله ی چاقی و لاغری به تناسب اندام فکر می کنند. اما در این میان متخصصان عقاید متفاوتی دارند. دکتر ریچارد سون و دکتر چانگ مخالف این نظر هستند. آنها بر این باورند که افراد چاق بیش از هر چیز دیگری به لاغری اهمیت می دهند.

  در واقع در این افراد لاغری می تواند کمک کننده باشد و می تواند از بروز دیابت و عارضه های قلبی عروقی پیشگیری نماید. البته دهه هاست که موضوع مورد بحث این است که آیا لاغری و بی تحرکی بهتر است یا چاقی و پر تحرکی. در تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج حاکی از آن بوده است که چاق ها در مقایسه با لاغرها از عمر طولانی تری برخوردارند.

  متخصصان معتقدند که میزان عمر چاق ها در مقایسه با لاغرها کمتر نمی باشد. در واقع افراد چاق بیشتر از افراد لاغر به کاهش وزن خود اهمیت می دهند؛ و کاهش وزن در این افراد می تواند از بروز بسیاری از عارضه ها همچون سرطان ها، عارضه های قلبی عروقی، کبد چرب و دیابت جلوگیری نماید.

  در واقع فردیکه دچار این عارضه هاست در صورت داشتن اضافه وزن بتواند وزن خود را کاهش دهد می تواند باعث بهبود وضعیت سلامت خود گردد.

  view
  مطالب مرتبط
  یوگا چیست؟

  یوگا چیست؟

  دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴
  تاثیر ورزش بر بیماری آسم

  تاثیر ورزش بر بیماری آسم

  یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه
  پربازدید ترین ها