• منو اصلی

  چگونه از شر سر و صدای خر و پف خلاص شویم

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ۵۳۲ بازديد
 • خر و پف کسی که کنار ما خوابیده می تواند کیفیت خواب ما را دچار اشکال نماید. خر و پف گاهی می تواند باعث بروز مشکلات جدی در بین زوج ها گردد. حدود سه چهارک افرادی که خر و پف می کنند ممکن است دچار آپنه ی خواب شوند. آپنه زمانی است که فرد حین خواب چند لحظه دچار مشکل تنفسی می گردد. بروز آپنه ی تنفسی می تواند احتمال بروز عارضه های قلبی را افزایش دهد. روش های زیر می تواند به کاهش خر و پف در انسان کمک نماید:

  1- کم کردن وزن:

  کم کردن وزن از جمله راهکارهایی است که می تواند باعث کاهش بروز خر و پف در انسان می گردد در واقع بروز اضافه وزن در انسان می تواند به کاهش قطر گلو بیانجامد و در نتیجه باعث خر و پف در فرد گردد. در صورتیکه جدیداً وزن خود را کم کرده اید اما باز هم مشکلتان برطرف نشده بهتر است وزن بیشتری کم نمایید.

  2- تغییر وضعیت خواب:

  در صورتیکه رو به بالا می خوابید می توانید احتمال بروز خر و پف را در خود افزایش دهید. رو به بالا خوابیدن می تواند باعث شود تا زبان به پشت گلو اتصال پیدا کند و در نتیجه همراه با صدا در حین خواب باشد. سعی کنید به پهلو بخوابید تا از بروز خر و پف جلوگیری نمایید.

  3- الکل ننوشید.

  مصرف الکل می تواند باعث کاهش میزان ریلکس بودن ماهیچه ی پشت گلو گردد و در نتیجه میزان خر و پف را در انسان بیشتر می کند. حتی کسانیکه در حالت نرمال خر و پف نمی کنند پس از نوشیدن الکل در حین خواب خر و پف می کنند.

  4- آب فراوان بنوشید:

  نوشیدن آب کافی می تواند باعث رقیق شدن ترشحات سقف دهان و بینی گردد و در نتیجه از بروز خر و پف جلوگیری نماید.

  5- باز کردن مجرای بینی:

  در صورتیکه بر اثر بسته بودن مجاری بینی، خر و پف در شما اتفاق می افتد، بهتر است مجرای بینی خود را باز نمایید. حمام کردن قبل از خواب می تواند باعث باز شدن مجرای بینی در انسان گردد.

  view
  مطالب مرتبط
  مدل خوابیدن و ابتلا به آلزایمر

  مدل خوابیدن و ابتلا به آلزایمر

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴
  با خواب مناسب شبانه متمرکز شوید

  با خواب مناسب شبانه متمرکز شوید

  چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه