• منو اصلی

  چگونه به مادر برای راحتی شیردهی کمک نماییم

 • ارسال شده در دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۶۸۴ بازديد
 •   چگونگی تغذیه کودک در بیرون از منزل و گریه های مداوم و بی قراری های کودک برای گرسنگی همه و همه باعث ایجاد شرایط سختی برای مادر خواهد بود،یونیسف در ماه جولای کمپین جدیدی رادر جهت حمایت از مادرانی که به نوزادان خود شیر مادر می دهند به راه انداخت، تا فشارها را از روی دوش  مادران بریتانیایی کم کند. راهکارهای زیر می توانند به مادرانی که قصد تغذیه نوزاد با شیر خود را دارد  کمک شایانی نمایند.

  ارتباط پوست به پوست

  : اگرچه تمام نوزادان بلافاصله پس از تولد آمادگی شیر گرفتن از مادر خود را ندارد و همچنین شرایط جسمانی مادر ممکن است باعث شود تا نوزاد در اولین لحظات پس از تولد نتوانند از شیر مادر تغذیه نمایند اما پس از آنکه وضعیت عمومی مادر مناسب گردید بهتر است نوزاد را هرچه بیشتر در آغوش مادر قرار دهید و مدت زمانی را به صورت خصوصی به آنها تعلق دهید تا ارتباط پوست به پوست مادر و نوزاد  باعث هرچه بیشتر آرام شدن نوزاد گردد.

   آرام کردن نوزاد:

  قرار دادن مادر و نوزاد در یک وان آب گرم باعث هر چه بیشتر شدن ارتباط پوست به پوست مادر و نوزاد و آرامش بیشتر مادر و نوزاد می گردد. 

   نگرانی مادر از شیر دادن به نوزاد در مکان های عمومی:

  یکی از نگرانی های مادران پس از زایمان شیر دادن به نوزاد شان در مکان های عمومی می باشد. امروزه در اکثر مکان های عمومی مانند رستوران ها مراکز خرید اتاقی برای شیردادن ما در آن تعبیه شده است مادران با خیال راحت میتوانند در آنجا به نوزادان خود شیر بدهند. در عین حال شال های مخصوصی برای این کار در بازار وجود دارد که مادران در حال شیر دادن می توانند در مکان های عمومی از این شال ها  استفاده نمایند.
  منبع: patient.info
  view
  مطالب مرتبط
  از شیر گرفتن کودک در شب

  از شیر گرفتن کودک در شب

  سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
  میکروسفالی یا کوچک شدن سر نوزاد

  میکروسفالی یا کوچک شدن سر نوزاد

  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
  مراحل انجام ختنه با رینگ کودکان

  مراحل انجام ختنه با رینگ کودکان

  سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه