• منو اصلی

  کاپسایسین یک مسکن درد عالی است

 • ارسال شده در یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۳۴۱۸ بازديد
 • کاپسایسین با تخلیه ی ذخایر بدن شما به تسکین درد کمک می کند، این ماده  یک مولفه ی شیمیایی از سلول های عصبی است که سیگنال های درد را به مغز شما منتقل می کند. و همچنین با ضد حساس کردن گیرنده های حسی در پوست شما به کاهش دردتان کمک می کند. به این دلیل است که اغلب در پمادهای مسکن درد استفاده می شود.

  کاپسایسین در واقع نوعی احساس سوخت بسیار شدید است که نهایتاً درد را تسکین می دهد.

  دکتر گیزمودود اظهار نمود: "چیلی ها احساس سوزاندن ایجاد می کنند، همانطور که کاپسایسین TRPV1 را در عصب های پوست فعال و تحریک می کند. اما اگر برای مدت کافی در معرض کاپسایسین قرار گیرد، این سلول های عصبی درد خسته خواهند شد و به تحلیل می روند و ذخایر شیمیایی درونی شان را تخلیه می کنند.

  سلول های عصبی بیشتر از این قادر نیستند تا به کاپسایسین واکنش نشان دهند و بنابراین شما دیگر قادر نیستید تا درد را احساس کنید. بدین دلیل است که مواجه شدن با کاپسایسین به عنوان یک مسکن عمل می کند." در یک مطالعه مردی با درد مداوم به دلیل جراحت های ناشی از انفجار بمب پس از استفاده ی یک کاپسایسین (8 درصد، که به غلظت بالا معروف است) 80 درصد از علایم دردش کاهش یافت. درمان موضعی با 025/0 درصد (غلظت کم) از پماد کاپسایسین نیز کشف شده است که دردهای مربوط به ورم مفاصل در افراد مسن، با درمان روزانه 4 بار، 80 درصد از بیماران پس از دو هفته کاهش درد را تجربه می کنند ( با احتمال 80 درصد درد کاهش می یابد).

  همچنین مشاهده شده است که کاپسایسین به کاهش یا حذف سوزاندن درد نیش، خارش و قرمزی پوست کمک می کند و حتی درد میگرن را نیز کاهش می دهد.

  view
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه