• منو اصلی

  کاکایو و سلامت قلب و عروق

 • ارسال شده در چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۶۱۱ بازديد
 •  
   
  در پژوهش هایی که اخیراً بر روی کاکایو صورت گرفت نتایج نشان دادند که در کاکایو ترکیبی به نام فلاوانول وجود دارد.
   
  فلاوانول موجود در کاکایو می تواند به ارتقاء سلامت قلب و عروق کمک نماید.
   
  در جدیدترین مطالعه ی انجام شده بر روی پژوهش های صورت گرفته در زمینه ی فواید کاکایو و متاآنالیز داده های بدست آمده از این مطالعات نتایج شاهدی بر این مدعا بوده که مصرف کاکایو می تواند همراه با فواید زیادی برای ارتقاء سلامت انسان باشد. در این مطالعه تمرکز بر روی فراورده هایی بوده که حاوی مقادیر زیادی فلاوانول بوده اند؛ در این میان این فراورده ها با نشان گرهای زیستی سلامت قلب و عروق که در خون وجود دارند مورد مقایسه قرار گرفتند.
   
  در بررسی این مطالعات 1139 نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند. دکتر سیمین لیو مسیول مرکز تحقیقات و رییس مرکز کاردیو متابولیک بهداشت جهانی در دانشگاه براون معتقد است که این متاآنالیز نشان دهنده ی نحوه ی تاثیر مناوانول های کاکایو بر نشان گرهای زیسستی قلبی است و همچنین پیشنهاداتی برای انجام دادن مطالعات بزرگتر در این زمینه در جهت پیشگیری از بروز دیابت و عارضه های قلبی و عروقی ارایه داده است.
   
  در این مطالعه نتایج نشان داد که مصرف مواد غذایی حاوی فلاوانول می تواند از بروز  افزایش تری گلیسیرید خون و مقاومت به انسولین جلوگیری نماید که این عوامل از جمله عوامل بروز عارضه های قلبی متابولیکی هستند.

  view
  مطالب مرتبط
  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  وقتی اسهال دارید،چه بخورید؟

  سه‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  رژیم درمانی در سندرم نفروتیک

  دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه