• منو اصلی

  4 نکته مهمی که باید در مورد نعوظ بدانید

 • ارسال شده در سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ توسط دکتر حمیدرضا بادلی ۱۴۱۹ بازديد
 • دکتر حمیدرضا بادلی

  نعوظ در گذشته زوایای پنهان زیادی داشت ولی در سال های اخیر با تبلیغات گسترده داروهای موثر در این زمینه، اطلاعات زیادی دراختیار مردم قرار گرفته، که باعث شده  بسیاری از زوایای پنهان آن آشکار گردد.
  ولی با تمام این اطلاعاتی که در مورد اختلال نعوظ (شق کردن یا راست کردن آلت ) وجود دارد بسیاری از مردان و زنان آگاهی لازم در مورد آن ندارند.

  این چهار نکته مهم شامل:

  ۱. اختلالات نعوظ اغلب ناشی از بیماری هایی است که با افزایش سن شایع می شوند و گاهی بدنبال مصرف داروهایی که برای درمان این بیماری ها مانند فشارخون بالا و دیابت ... ایجاد می شود. از علل دیگر جراحی پروستات، استرس، برهم خوردن روابط زوج و افسردگی هستند

  ۲. عوامل دیگر مانند افزایش سن، کاهش قدرت الاستیسیتی بافتی و انتقال پیام های عصبی را در ایجاد آن دخیل می دانند. اما با وجود شناخت تمام این یافته ها ، گاهی عامل آن ناشناخته می ماند.

  ۳.یکی از علل مهم اختلال راست کردن آلت ، بیماری های قلبی ودعروقی است. یعنی همان تاثیری که تنگی ناشی از تصلب شرایین بر روی قلب می گذارد می تواند عروق دستگاه تناسلی را هم در گیر نماید.

  ۴. یک واقعیت جالب در مورد اختلال شق شدن وجود دارد که بتازگی هم در مطالعات ثابت شده، روند فراز و فرود این مشکل است یعنی گاهی بیمار از آن رنج می برد وبعد برای دوره ای کاملا مشکل بر طرف می گردد.

  درمان اختلال نعوظ علیرغم علل یادشده در بسیاری از مواقع آسان است. کاهش وزن و ورزش یکی از بهترین توصیه هاست که در مطالعات با تاثیری که در بهبود تصلب شرایین می گذارد نقش آن ثابت شده است. در مواردی هم ممکن است نیاز به دارو باشد که به لطف داروهای متنوع در این زمینه، دستیابی به درمان مناسب دور از انتظار نیست.


  دکتر حمیدرضا بادلی

  دکتر حمیدرضا بادلی

  نفرولوژي کودکان
  بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
  دارای برد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و برد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز
  view
  مطالب مرتبط
  چگونه عادت ماهیانه را عقب بیندازیم

  چگونه عادت ماهیانه را عقب بیندازیم

  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵
  فیبروآدنوم سینه سرطان نیست

  فیبروآدنوم سینه سرطان نیست

  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶
  آی یو دی IUD چیست و چگونه عمل می کند؟

  آی یو دی IUD چیست و چگونه عمل می کند؟

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه