بهترین نوع کرم ضد آفتاب کدام است

view

در کرمهای ضد آفتاب جدید ترکیبات هلیوپلکس وجود دارد که حفاظت بهتری از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB انجام می دهد.

شما چطور کر م ضد آفتاب مناسب خود را انتخاب می کنید؟

برای بسیاری از افراد تمایز قایل شدن بین کرمهای ضد آفتاب مختلفی که در بازار موجود است کار بسیار سختی است. اگر چه انتخاب یک کرم ضد آفتاب مناسب مسیله ای مهم است اما چگونگی استفاده ی صحیح از کرمهای ضد آفتاب موضوع جدی تری می باشد. چگونگی مصرف کرمهای ضد آفتاب همان موضوعی است که اغلب افراد از آن غفلت می کنند.

عملکرد کرمهای ضد آفتاب از پوست بدن در برابر اشعه ی ماوراء بنفش به دو صورت محافظت می کنند. برخی از انواع کرمهای ضد آفتاب نور خورشید را پخش می کنند و با انعکاس آن مانع رسیدن اشعه ی خورشید به پوست بدن می گردند دیگر انواع کرمهای ضد آفتاب با جذب اشعه ی ماوراء بنفش از رسیدن آن به پوست جلوگیری می نمایند.

در گذشته برای انتخاب یک کرم ضد آفتاب به میزان SPF آن توجه می شد. اس پی اف به میزان ممانعت کرم از رسیدن اشعه ی UVB اتلاق می شود.

تحقیقات نشان دادند که اشعه ی UVA اگر چه باعث سوختگی نمی شود اما به عمق پوست نفوذ می نماید و باعث ایجاد چین و چروکهای پوستی می شود. تحقیقات نشان داده اند که حدود 90 درصد تغییرات پوستی که منجر به ایجاد چین و چروکهای پوستی به دلیل مواجهه ی طولانی مدت پوست به اشعه ی UVA اتفاق می افتد.

بهترین کرم ضد آفتاب چه خصوصیاتی دارد؟

بهترین کرم های ضد آفتاب آن نوع از کرمهایی هستند که بتوانند از پوست در برابر هم اشعه ی UVA و هم اشعه ی UVB محافظت نمایند. اغلب این کرمها حاوی بنزوفنن، سیناماتز، سولیسوبنزون، سالیسیلاتز، تیتانیوم دی اکساید، زینک اکساید، اوو بنزون، اکامسول می باشند

در صورتیکه قصد ورزش کردن و یا شنا کردن دارید بهتر است از انواع کرمهای ضد آفتاب با ضد آفتاب و ضد تعریق استفاده نمایید.

15 تا 30 دقیقه قبل رفتن به محیط های باز به تمام قسمتهایی از پوستتان که در معرض نور خورشید است کرم ضد آفتاب بمالید

هر 2 ساعت سعی کنید کرم ضد آفتاب خود را تجدید نمایید.

سعی کنید به تاریخ انقضای روی بسته دقت نمایید زیرا کرم ضد آفتاب به مرور زمان خاصیت خود را از دست می دهند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید