تاثیر اسید چرب امگا تری در طول عمر بیماران مبتلا به سرطان روده

view

اگر چه بارها در خصوص بهبود بیماریهای مختلف و ارتقاء سلامت عمومی، پزشکان به افراد توصیه می کنند تا از مواد غذایی حاوی اسید امگا 3 و امگا 6 استفاده نمایند، اما این بار محققان دریافته اند که مصرف مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا تری می تواند باعث طول عمر افراد مبتلا به سرطان روده گردد.

محققان براین باورند که مصرف ماهی هایی همچون سالمون، ساردین و مکرل که سرشار از اسیدهای چرب هستند می تواند ضامن طول عمر افراد مبتلا به سرطان روده شود.

در تحقیقات بعمل آمده مشخص شده است که مصرف روزانه ی 3 گرم اسید چرب امگا تری به نسبت مصرف روزانه ی کمتر از 1 گرم اسید چرب امگا تری می تواند حدود 40 درصد احتمال مرگ را کاهش دهد.

به افراد مبتلا به سرطان روده توصیه می شود تا حداقل 3 گرم اسید چرب امگا تری را در طول روز مصرف نمایند. محققان همچنین دریافتند که مصرف 15 گرم امگا تری در افراد مبتلا به سرطان روده می تواند تا 70 درصد احتمال بروز مرگ ومیر را در افراد مبتلا به سرطان روده کاهش دهد.

اگر چه محققان معتقدند که هنوز رابطه ای علی بین مصرف اسید چرب امگا تری و کاهش احتمال بروز مرگ و میر در افراد بطور کامل به اثبات نرسیده است و برای ثابت شدن وجود علی و معلولی بین مصرف اسیدهای چرب امگا و کاهش احتمال بروز مرگ و میر تحقیقات بیشتری لازم است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید