تاثیر فصل تولد نوزاد بر سلامت بزرگسالی

view

تحقیقات اخیر نشان داده کودکان متولد ماه‌های تابستان، بزرگسالان قوی‌تر و سالم‌تری می‌شوند. مطالعات جدید حاکی از آنست که دریافت ویتامین دی مادر در دوران بارداری تاثیر به‌سزایی بر سلامت جنین دارد.

بر طبق مطالعه‌ی چاپ شده در مجله‌ی هیلون نشان داده شده که محیط اطراف رحم باعث ایجاد تفاوت‌‌هایی در جنین می‌شود که این تفاوت‌ها بر سلامت جنین در بزرگسالی تاثیرگذار است. مطالعات پیش‌تر نشان داده بود که فصل تولد تاثیرات زیادی بر سلامت جنین دارد.

در برخی از پژوهش‌ها محققان به ارتباط بین فصل تولد نوزاد و وزن نوزاد اشاره کرده‌اند. زمان تولد اغلب به شکل تصادفی اتفاق می‌افتد. زمان دوران رشد کودکی و تکامل تاثیر به‌سزایی در سلامت دوران زندگی دارد. بنابراین محققان دنبال ایجاد مطالعاتی در جهت بررسی الزاماً ماه تولد با جزییات بیش‌تر بوده‌اند و این‌که آیا ماه تولد نوزادانی که در بین ماه‌های ژوین تا آگوست متولد می‌شوند، وزن زمان تولد بیش‌تر داشته و یا قدشان بلندتر است؟  نتایج تحقیقات نشان داده است که نوزادان متولد شده در بین ماه‌های ژوین، جولای و آگوست در بدو تولد وزن بیش‌تری به نسبت سایر نوزادان داشته‌اند و همچنین میزان قد این نوزادان به نسبت نوزادان دیگر بلندتر بوده است.

همچنین مطالعات نشان داده است که بلوغ دخترانی که در طی سه ماهه ژوین، جولای و آگوست متولد می‌شوند دیرتر از سایر دخترانی که در ماه هایی غیر از این سه ماه متولد می‌شوند اتفاق می‌افتد، و همه‌ی این‌ها می تواند نشانگر سلامت بهتر فرد در بزرگسالی باشد.

جالب توجه است که نوزادان متولد شده در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه(زمستان) با نوزادان متولد شده در تابستان تضادهای آشکاری دارند. میزان مواجهه مادر با نور خورشید در ماه‌های آخر باداری تاثیر به‌سزایی در این امر دارد.

محققان معتقدند که این تفاوت‌های فصلی به دلیل میزان تفاوت‌ در میزان نور خورشید در فصل‌ها می‌باشد. این عوامل فاکتورهای مهمی در سطح ویتامین دی نوزادان هستند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید